Nadciąga Audi R8 ze słabszym silnikiem

Audi przymierza się do stworzenia bazowej odmiany modelu R8. Najsłabszą wersję supersamochodu z Ingolstadt zobaczymy już w 2018 roku
Audi SQ7 TDI Audi SQ7 TDI | Potęga Diesla

Sercem najsłabszego Audi R8 w gamie ma być silnik V6. To wiemy już od dłuższego czasu. Teraz pojawiły się informacje, że Audi najprawdopodobniej zdecyduje się na 3-litrową, podwójnie doładowaną V-szóstkę TFSI. Będzie to konstrukcja bardzo zbliżona do silnika, jaki pracuje pod maską Audi S4 i S4 Avant. W podrasowanym Audi A4 moc sięga 354 KM i 500 Nm maksymalnego momentu. Na potrzeby R8 z trzech litrów inżynierowie mają wycisnąć okrągłe 450 KM.

Silnik ma współpracować z siedmiostopniowym, dwusprzęgłowym automatem. Nie zabraknie oczywiście napędu quattro. Pojawiła się także spodziewana prędkość maksymalna - 305 km/h.

Dlaczego Audi zmuszone jest do stworzenia Audi R8 z mniejszym i słabszym silnikiem? Wszystko przez rynek chiński, gdzie nakładane są bardzo wysokie podatki na samochody z dużymi silnikami. Z tego powodu 5,2-litrowa V-dziesiątka nie pozwala R8 wykręcić zadowalających słupków sprzedaży. Chiny to zbyt ważny rynek, żeby jakikolwiek producent mógł sobie pozwolić na nie wykorzystanie potencjału swojego modelu.

Audi rozważało nawet wyprodukowanie R8 z pięciocylindrowym silnikiem o pojemności 2,5 litra. Jednak ten pomysł porzucono, bo R8 za bardzo zbliżyłoby się do Audi TT RS.

ZOBACZ TAKŻE:

Jakie nowości przyszykowało Audi na najbliższe dwa lata?

Audi e-tron quattro concept

INNE LINKI

Prześwietlamy ceny | Audi

Seat Ateca | Tak wygląda SUV Seata

Volvo V40 | Ofensywy ciąg dalszy

Recon MC8 | Audi R8 na sterydach | Galeria

Zdjęcie VORDON 45 Europa Zdjęcie MIO COMBO 5207 LM Europa Zdjęcie MIO SPIRIT 6970 Europa
VORDON 45 Europa MIO COMBO 5207 LM Europa MIO SPIRIT 6970 Europa
Porównaj ceny Porównaj ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info