Skoda przejmuje miasto na Alasce

Po wielu spekulacjach wreszcie poznaliśmy nazwę nowego SUV-a Skody. Czesi rozpoczęli właśnie szeroko zakrojoną kampanię reklamową

Skoda Octavia | To już 20 lat na rynku!

Od zeszłego tygodnia wiemy, że nowa Skoda będzie się nazywała Kodiaq. Skąd taki pomysł? To nawiązanie do niedźwiedzi Kodiak, żyjących na wyspie o tej samej nazwie, leżącej przy południowym wybrzeżu Alaski. Zapis nazwy zapożyczony został z języka miejscowej ludności Alutiiq. Z niedźwiedziem Skodę mają łączyć dwie cechy - masywność i siła.

Miasto Kodiak, lezące na wyspie Kodiak na jeden dzień zmieniło swoją nazwę, na tę, należącą do nowego SUV-a Czechów. Lokalne władze i mieszkańcy zmienili nazwę na znakach drogowych, samochodach, radiowozach, wozach strażackich, łodziach, tablicach reklamowych i w gazetach. Kodiaq pojawił się nawet na oficjalnej stronie internetowej miasta. Całą akcję można zobaczyć na filmie:

Zobacz wideo

Nic dziwnego, że Skoda podchodzi do promocji auta z takim rozmachem. Kodiaq ma być kluczowym modelem marki w niezwykle ważnym segmencie SUV-ów.

Przedsmakiem Skody Kodiaq był koncepcyjny SUV, Skoda VisionS, z tegorocznych targów w Genewie. Skoda VisionS mierzy 4 700 mm długości, 1 910 mm szerokości i 1 680 mm wysokości. Jest więc większa od Volkswagena Tiguana (4,49 metra długości), na bazie którego będzie zbudowana. SUV Skody będzie - to już oficjalnie potwierdzone - samochodem siedmioosobowym.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda VisionS | W oczekiwaniu na dużego SUV-a

INNE LINKI

Skoda Octavia RS bije kolejne sprzedażowe rekordy

Skoda 1000 MBX obchodzi 50. urodziny

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

Złodzieje mają nową metodę kradzieży. Wykorzystują lukę w zabezpieczeniach

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.