Skoda Octavia RS bije kolejne sprzedażowe rekordy

Utarło się, że Skoda to samochody praktyczne i nudne. Z tym stereotypem z powodzeniem walczy Octavia RS. Okazuje się, że drapieżna Octavia świetnie sprzedaje się nawet w... Australii
Skoda Octavia RS230 Skoda Octavia RS230 | Skoda pełna emocji!

Skoda Octavia to od dłuższego czasu najlepiej sprzedający się samochód w Polsce. Auto może kojarzyć się z rozsądnym i nudnym pojazdem flotowym (zdecydowanie najpopularniejsze auto flotowe), ale Czesi przyszykowali także Octavię, która pokazuje sportowy pazur.

Chodzi nam oczywiście o Skodę Octavię RS. To już trzecia odsłona ostrej Czeszki. W polskich salonach możemy wybrać dwie wersje nadwoziowe - liftback albo kombi. Co pod maską? 184-konny dwulitrowy diesel TDI oraz 220-konny benzyniak 2.0 TSI. W ubiegłym roku do rodziny dołączyła 230-konna topowa Octavia oznaczona jako RS 230.

Skoda Octavia RS coraz odważniej poczyna sobie na naszym rynku i z roku na rok wyraźnie poprawia słupki sprzedaży. W zeszłym roku na polskie drogi wyjechało 14 193 egzemplarzy popularnej Skody, z czego aż 600 miało plakietkę RS. To 4,2% całej sprzedaży.

Skoda Octavia RS sprzedaż w Polsce

Polscy klienci preferują Octavię RS z mocniejszymi silnikami benzynowymi, ale przewaga benzyniaków nad dieslami nie jest duża. Sprzedaż rozkłada się dość równomiernie.

Skoda Octavia RS sprzedaż w Polsce

Na koniec mamy dla Was jeszcze ciekawostkę. Okazuje się, że Octavia RS to zdecydowanie najchętniej wybierany model Czechów w... Australii. Na tamtejszym rynku Skoda sprzedała dokładnie 2128 Octavii, w tym 1050 odmiany RS. Usportowiony kompakt pokonał inne modele. Dla porównania Yeti znalazł 855, Fabia 618, a Rapid 448 nabywców.

Skoda Octavia RS sprzedaż w Polsce i Australii

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda i Volkswagen | To już 25 lat razem

Skoda i Volkswagen | To już 25 lat razem

INNE LINKI

Rekordowe wyniki Skody w 2015 roku

Skoda sprzedała już 18 milionów samochodów

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Uber ma się dobrze. Chce kupić 100 tysięcy Mercedesów klasy S

Zdjęcie K&N Typhoon Kit Skoda Yeti 2.0 - 69-9756TFK Zdjęcie OMP Naba Skoda Fabia - OD/1960VW239A Zdjęcie JONNESWAY Zestaw blokad rozrządu VW-AUDI, SEAT, SKODA AI010110
K&N Typhoon Kit Skoda Yeti ... OMP Naba Skoda Fabia - OD/1... JONNESWAY Zestaw blokad roz...
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info