Donkervoort D8 GTO-RS| Najbardziej ekstremalny

Holenderski producent zaprezentował właśnie swoje najnowsze dzieło. Model D8 GTO-RS powstanie w nakładzie zaledwie 40 egzemplarzy i będzie najmocniejszą odmianą jaka kiedykolwiek powstała

W Holandii powstała droga XXI wieku

Holenderski producent zaprezentował właśnie swoje najnowsze dzieło. Model D8 GTO-RS powstanie w nakładzie zaledwie 40 egzemplarzy i będzie najmocniejszą odmianą jaka kiedykolwiek powstała.

Donkervoort D8 GTO-RS zostanie oficjalnie przedstawiony latem tego roku. Jest to mocniejsza i nieznacznie większa odmiana standardowego modelu z poprawionym wyglądem i aerodynamiką. We wnętrzu jest bardzo skromnie, ale nie zabraknie skórzanej tapicerki, dodatków z włókna węglowego oraz kierownicy obszytej Alcantarą.

Za dostarczanie mocy na tylną oś odpowiada pięciocylindrowy silnik o pojemności 2,5 litra od Audi. Jego oprogramowanie zostało całkowicie przeprojektowane przez specjalistów z Boscha. Producent nie chce zdradzać szczegółów, ale poprawiono przyspieszenie oraz komfort prowadzenia. Inżynierowie dopracowali silnik i skrzynię biegów pod kątem uzyskiwania lepszych czasów na torze. Przy okazji wersja D8 GTO-RS została wyposażona w nowe zawieszenie, wydajniejszy układ hamulcowy oraz szersze ogumienie poprawiające przyczepność.

Zenos E10 R | Lekkie auto z sercem RS

Produkcja zostanie ograniczona do zaledwie 40 egzemplarzy, których cennik startuje od 151 173 euro. Cena nie należy do najtańszych, ale Donkervoort chwali się, że złożono już zamówienia na 21 egzemplarzy.

ZOBACZ TAKŻE

Cytaty wielkich i znanych o motoryzacji

INNE LINKI

Hulme Can Am Supercar

Chevrolet Camaro ZL1 | Dziki i nieposkromiony muscle car

Porsche 918 Spyder | Pierwsza jazda | Ekologiczna brutalność

Rozbite miliony

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.