Salon Pekin 2016 | Acura CDX | SUV z wykrzyknikiem

Nie tylko Europejczycy oszaleli na punkcie SUV-ów. Duża część premier podczas największych chińskich targów również należała do tego segmentu. Jedną z najciekawszych jest Acura CDX

Acura Precision Concept | Przyszłość marki

Acura to nastawiona na luksus i sportowe osiągi marka koncernu Honda. Samochody tego producenta kierowane są głównie na rynki Ameryki Północnej, Chin i Rosji. W 2015 roku marka oficjalnie rozpoczęła ekspansję na Bliskim Wschodzie, poprzez wejście do Kuwejtu.

Acura pragnie wyraźnie zwiększyć sprzedaż w Państwie Środka, a przepisem na sukces ma być nowy kompaktowy SUV, Acura CDX. Marka jest tak zachwycona swoim projektem, że na zdjęciach promocyjnych obok auta widzimy olbrzymi wykrzyknik.

CDX mierzy 4 495 mm długości, 1 840 mm szerokości, 1 600 mm wysokości i 2 660 mm rozstawu osi. Rozmiarem nowy SUV wpisuje się w lukę pomiędzy Hondą HR-V i CR-V.

Co pod maską? Auto przewidziane jest na rynek chiński, więc nie ma co spodziewać się dużego silnika. W Chinach na wysokolitrażowe jednostki napędowe nakładane są bardzo dotkliwe podatki. Dlatego Honda zdecydowała się na turbodoładowany silnik o pojemności 1,5 litra (182 KM i 240 Nm), który współpracuje z 8-biegowym, dwusprzęgłowym automatem.

W podstawowej wersji Acura CDX to przednionapędówka, ale za dopłatą można ją przemienić w rasowego SUV-a z napędem 4x4.

Acura obecna jest na chińskim rynku od 10 lat, ale to właśnie CDX będzie pierwszym modelem produkowanym w Państwie Środka. Produkcja ruszy lada chwila w zakładach ZengCheng w Kantonie, a auto trafi do sprzedaży w lipcu 2016.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Clarity Fuel Cell wchodzi do sprzedaży

INNE LINKI

Honda Civic Hatchback Prototype | Idzie nowe

Nowa Honda Accord | Duża galeria

Salon Pekin 2016 | Lexus IS FL | 10,3-calowy ekran

Nareszcie! Pierwsza Alfa Romeo Giulia zjechała z taśmy produkcyjnej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.