Zotye SR8 | chińska kopia Macana

Za kilka tygodni ruszają targi motoryzacyjne w Pekinie. Nie zabraknie tam wielu motoryzacyjnych "podróbek". Właśnie jedną z nich zaprezentowała firma Zotye, która chyba zbyt mocno zapatrzyła w Porsche Macan

Youxia X | Chińska Tesla

Producent chińskich samochodów marki Zotye opublikował pierwsze zdjęcia modelu, który był dotychczas znany pod nazwą T700, a teraz został ochrzczony jako SR8. Pod tą enigmatyczną nazwą skrywa się samochód do złudzenia przypominający Porsche Macan. Widać to na pierwszych zdjęciach prezentujących nie tylko wygląd zewnętrzny, ale także zdjęcia ze środka. W obu kwestiach auto mocno nawiązuje do niemieckiego oryginału. Z tą różnicą, że słaba jakość materiałów wykończeniowych mocno bije po oczach.

Zotye SR8 trafi już niebawem do sprzedaży w Chinach. Najpierw jednak, 25 kwietnia, czeka go oficjalna premiera podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie. Samochód będzie kosztował w przeliczeniu ponad 23 tys. euro podczas gdy oryginał kosztuje na tamtym rynku co najmniej 80 tys. euro. Pod maską Zotye udającego Macana będzie pracował silnik od Mitsubishi. Czterocylindrowa jednostka o pojemności dwóch litrów z turbodoładowaniem rozwinie 190 Km maksymalnej mocy. W standardzie auto będzie dostępne w ze skrzynią manualną (5 biegów), a w opcji z sześciobiegowym, dwusprzęgłowym automatem.

Wygląda na to, że na Dalekim Wschodzie nadal nic nie zmieniło się w podejściu do praw autorskich. Chińskie firmy mocno "inspirują" się produktami z Europy, a producenci mają związane ręce. Tamtejsze prawo bardzo liberalnie podchodzi do takich kopii. Przekonał się o tym koncern JLR, którego model Range Rover Evoque został skopiowany w postaci samochodu Jiangling Landwind X7. Firma próbowała dochodzić swoich praw na drodze sądowej, ale to nie pomogło.

ZOBACZ TAKŻE:

LandWind X7 | Range Rover po chińsku

INNE LINKI

Ulubione samochody w Chinach w 2015 roku

Lincoln Continental | Na podbój USA i Chin

Cztery cylindry w Porsche Macan

Nie daj się oszukać w komisie! Wszystkie triki sprzedawców

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.