Skoda Superb Combi zgarnia nagrodę "Red Dot"

Skoda Superb to niezwykle udany model. Nie dość, że świetnie się sprzedaje, to jeszcze zgarnia prestiżowe nagrody. Teraz Superb sięgnął po wyróżnienie w kategorii

Skoda VisionS | W oczekiwaniu na dużego SUV-a

Przyznajemy, to może trochę zdziwić, ale Skoda Superb Combi okazała się bezkonkurencyjna w kategorii... "design" . Flagowe kombi marki zdobyło jedną z najbardziej znanych i prestiżowych nagród w branży. To wyróżnienie "Red Dot Design Award" w kategorii designu produktowego "Product Design" . W konkursie uczestniczyło ponad 5 tysięcy zgłoszeń z 50 krajów. Jury to projektanci, dziennikarze oraz przedstawiciele środowisk akademickich.

Eksperci docenili nowoczesny, prosty i funkcjonalny projekt nadwozia. Chwalili doskonałe połączenie estetyki i funkcjonalności.

"Zwycięzcy nagród Red Dot swoimi dokonaniami świadczą nie tylko o nieprzeciętnej kreatywności, ale i wskazują na kluczową rolę, jaką odgrywa design w innowacyjnych rozwiązaniach produktowych. Nowy Superb ma piękną linię boczną nadwozia. To świetny samochód"

A tak prestiżową nagrodę skomentował szef Działu Designu Skody, Jozef Kaban:

"Jesteśmy zachwyceni, że nowe, pełne emocji wydanie designu Skody jest tak rewelacyjnie przyjmowane przez naszych Klientów i branżowych specjalistów. W dzisiejszych czasach przedmioty codziennego użytku są postrzegane nie tylko w kategoriach funkcjonalnych, ale i emocjonalnych. W przyszłości samochody Skody będą wyróżniały się na tle konkurencji także swoim przekonującym połączeniem wartości pragmatycznych i estetycznych"

Tyle eksperci. Nam Skoda Superb również się podoba, ale jej stylistyka na pewno nas nie porwała. Jednak nawet, jeżeli decyzja jury Red Dot Design może trochę dziwić, to Skoda Superb ma coś za co trzeba Czechów chwalić - przestronność.

Za dużą i wysoko otwierającą się pokrywą, znajdziemy największy i najbardziej praktyczny bagażnik w klasie - od 660 do 1 950 litrów pojemności. Opcjonalnie tak dużą przestrzeń można podzielić ruchomą przegrodą i dostosować do aktualnych potrzeb. Również przewóz długich przedmiotów nie będzie stanowił problemu - po złożeniu oparcia fotela pasażera w aucie zmieścimy przedmioty o długości do 3,1 m.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb vs. VW Passat | Konfrontacja | Wojna domowa

INNE LINKI

Nie daj się oszukać w komisie! Wszystkie triki sprzedawców

Skoda Octavia RS bije kolejne sprzedażowe rekordy

Skoda 1000 MBX obchodzi 50. urodziny

Ponad 8 mln zł za 20 limuzyn dla VIP -ów . Przetarg rozstrzygnięty

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.