Piecha Design stworzyło Rotweillera

Niemiecka firma tuningowa Piecha Design znów przypomniała o swoim istnieniu. Tym razem na warsztat trafił Mercedes Klasy C w wersji kombi, który otrzymał solidny zastrzyk mocy

Mercedes Zetros 3643 AS 6x6 | Hardcorowy specjalista

Piecha Design postanowiło stworzyć Rottweilera, bo tak nazywa się nowy projekt oparty o Mercedesa Klasy C kombi, który pod maską skrywa serce z wersji C63 S. Nazwa nie jest przypadkowa, bowiem siedziba firmy tuningowej znajduje się w niemieckim mieście Rottweil, gdzie swój początek miała popularna rasa psów.

Muskularne kombi ukrywa pod maską silnik o mocy 612 KM, którego maksymalny moment obrotowy to 840 Nm. To sporo więcej niż standardowe parametry C63 S, która oferuje "zaledwie" 510 KM oraz 700 Nm.

Dzięki zastrzykowi mocy auto przyspiesza do setki o 0,3 sekundy szybciej niż seryjna wersja, czyli w sumie 3,8 sekundy. Producent nie podał jaka jest prędkość maksymalna, ale można się spodziewać, że została ograniczona elektronicznym "kagańcem" przy 250 km/h.

Poza zmianami pod maską auto otrzymało specjalny pakiet aerodynamiczny, dzięki któremu wygląda agresywnie, niczym wspomniany pies. Napompowane zderzaki i błotniki, poszerzone progi postawiono na 19- lub 20-calowych felgach. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano opcje w postaci pakietu obniżającego zawieszenie, dystansów do kół oraz lamp dziennych LED.

Nie wiemy jaka jest cena Rottweilera od Piecha Design. Pakiety tuningowe zmieniające wygląd nadwozia będą sprzedawane również osobno i będą kompatybilne z innymi wersjami silnikowymi Mercedesa Klasy C o nadwoziu kombi.

ZOBACZ TAKŻE:

Po wizycie w Lumma Design F-Pace nabrał mocy i spuchł

INNE LINKI

Tuning | AG Alligator | Najbrzydsze BMW X6 na świecie

Złoty Rolls-Royce Wraith | Zła strona tuningu

Mansory Tesla Model S | Zielony tuning

Najlepszy fabryczny tuning marek popularnych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.