Aukcje | Kosmiczna cena za Lamborghini Veneno

Właściciel jednego z trzech egzemplarzy Lamborghini Veneno postanowił zrobić interes życia. Po trzech latach użytkowania wystawił swój egzemplarz do sprzedaży za kwotę kilkukrotnie wyższa od ceny zakupu

Lamborghini Veneno Roadster | Dziewięć

Mówiąc o tak wyjątkowym modelu jak Lamborghini Veneno oczekiwalibyśmy nieco lepszych zdjęć, niż te, które pojawiły się na zagranicznym serwisie ogłoszeniowym. Właściciel widocznie wyszedł z założenia, że samochód jest powszechnie znany i nie potrzeba wybitnego fotografa, żeby uwiecznił go na pięknych fotografiach. Zamiast tego mamy samochód zaprezentowany na lawecie.

Lamborghini Veneno wyprodukowane w 2013 roku przejechało zaledwie 840 kilometrów. Jest to drugi z trzech zbudowanych egzemplarzy. Jak zapewnia właściciel, auto nie uczestniczyło w żadnej stłuczce ani wypadku.

Najbardziej zaskakująca w tym wszystkim jest cena tego samochodu. Lamborghini sprzedało każdy za kwotę 4,5 mln dolarów. Aktualny właściciel po trzech latach mało intensywnego użytkowania wystawił go za kilkukrotność tej kwoty. Za takie pieniądze można nabyć flotę kilku egzemplarzy Bugatti Chiron i jeszcze zostaną nam wolne środki.

Lamborghini Veneno powstało w 2013 roku żeby uczcić 50. urodziny stajni z Sant Agata Bolognese. Auto zbudowano na bazie modelu Aventador. Supersamochód wyposażono w silnik V12 o pojemności 6,5 litra generujący 750 KM maksymalnej mocy. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje w nim maksymalnie 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna to 355 km/h.

ZOBACZ TAKŻE:

8 aut i prawie 9 tys. KM, czyli supersamochody z Genew

INNE LINKI

Lamborghini nie planuje elektrycznego samochodu. Na razie

Lamborghini Centenario | Tak powinien wyglądać supersamochód!

Ferrari GTC4 Lusso | Następca FF

Porsche 918 Spyder | Pierwsza jazda | Arytmia i motyle

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.