Lamborghini Huracan | Oferta będzie liczyła pięć modeli

Szef Lamborghini Stephan Winkelmann w rozmowie z Autocarem przyznał, że rodzina Huracan może szybko rozrosnąć się do pięciu modeli

Huracan 2016 | Co nowego?

Aktualnie w ofercie producenta z Sant'Agata Bolognese znajdują się trzy różne wersje Huracana. To podstawowy LP610-4, jego wersja Spyder oraz świeżynka LP580-2, czyli słabszy i lżejszy Huracan z napędem na tylną oś. Stephan Winkelmann zapowiedział właśnie, że marka szykuje się do rozszerzenia oferty do pięciu modeli. Zasugerował również, że do końca życia Huracana liczba ta może przekroczyć piątkę. Jakich Huracanów możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości?

Logicznym posunięciem byłoby stworzenie wersji Spyder Huracana LP580-2.

Jednak znacznie ciekawszy jest drugi ze zbliżających się Huracanów. Będzie to wersja "mocniejsza, lżejsza i szybsza". Przypomnijmy, że w LP610-4 pracuje "V-dziesiątka" o pojemności 5,2 litra, 610 KM mocy i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wskazówka prędkościomierza mija pierwszą "setkę" po 3,2 sekundy i zatrzymuje się dopiero przy 325 km/h. Huracan po zrzuceniu zbędnych kilogramów i zastrzyku dodatkowej mocy będzie prawdziwą rakietą... Informacje o mocniejszym Huracanie to nie plotki i spekulacje. Prace nad takim Lamborghini potwierdził właśnie Stephan Winkelmann.

Bardzo możliwe, że nie zatrzymamy się na pięciu różnych Huracanach do końca jego produkcji. Oprócz zaplanowanych modeli, mamy jeszcze mnóstwo pomysłów. - zakończył szef Lambo.

KONKLUZJA AUTORA:

Końcówka roku zdecydowanie należy do Lamborghini - o marce zrobiło się bardzo głośno. Jak Lamborghini nie prezentowało kolejnej odmiany Huracana (Spyder, LP580-2 i parę nowości na 2016), to informowało nas o kolejnych pomysłach i planach. Szykuje się prawdziwa ofensywa Włochów. Oprócz nowych Huracanów, marka skupia się na SUV-ie - to właśnie Urus będzie najważniejszą premierą Lamborghini. SUV ma być tym, czym Cayenne jest dla Porsche, a więc kurą znoszącą złote jaja i źródłem pieniędzy na ambitniejsze projekty.

Jednak Lamborghini nie zapomina o miłośnikach supersamochodów - w Genewie marka ma pokazać swój nowy projekt o nazwie Centenario Special. Będzie to rasowe Lambo przygotowane z myślą o uczczeniu setnych urodzin Ferrucio Lamborghiniego, twórcy marki.

ZOBACZ TAKŻE:

HURACAN LP580-2 | BYK Z NAPĘDEM NA TYŁ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.