Premiera Mazdy CX-4 coraz bliżej [Nowe zdjęcia]

Już w przyszłym miesiącu zobaczymy nowego crossovera Mazdy. Model CX-4 będzie opierał się na CX-5 i koncepcie Koeru

Mazda RX-VISION | Rotacyjna przyszłość

Oficjalna premiera Mazdy CX-4 odbędzie się podczas Beijing Motor Show. Dni prasowe pekińskiej imprezy rozpoczynają się 25 kwietnia - wtedy Mazda powinna zdradzić wszystkie szczegóły dotyczące nowego modelu. Na razie Japończycy zaserwowali nam zdjęcie-teaser.

Mazdę CX-4 zapowiadał koncept Koeru, który zobaczyliśmy po raz pierwszy podczas ubiegłorocznych targów we Frankfurcie. Możemy się więc spodziewać crossovera, który swoją dynamiczną i agresywną stylistyką będzie nawiązywał do coupe. Zaprojektowana zgodnie z filozofią KODO Mazda Koeru prezentowała się naprawdę bardzo dobrze, a znając Mazdę, możemy spodziewać się, że także produkcyjny model będzie jednym z najładniejszych aut w swojej klasie.

Koncept mierzył 4,6 m długości, 1,9 m szerokości i 1,5 m wysokości. Był więc trochę większy od CX-5, ale wyraźnie niższy. Japończycy nie zdradzili, jaki motor pracuje pod maską Koeru, ale możemy spodziewać się, że Mazda CX-4 będzie miała podobną ofertę silnikową co bratni model CX-5. W Polsce dostępne są dwa benzyniaki 2.0 Skyactiv-G (160 KM albo 165 KM) i 2.5 Skyactiv-G (192 KM). Dla miłośników diesli przygotowano 2.2 Skyactive-D w dwóch wariantach mocy: 150 i 175 KM.

Zgodnie z zapowiedziami Masamichi Koagai (CEO Mazdy), CX-4 będzie najlepiej prowadzącym się członkiem rodziny CX. "Czwórka" ma być nastawiona na doznania i radość z jazdy.

Aktualizacja 06.04.2016 r.

Chiński oddział Mazdy podgrzewa atmosferę przed premierą i zaprezentował kolejne zdjęcia-teasery. Możemy zobaczyć linię boczną crossovera, kawałek przodu (światła, felgi i nadkole), a także zajrzeć do środka.

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda CX-5 | Ceny w Polsce

INNE LINKI

Zupełnie nowa Mazda CX-9

Mazda 6 2.2 Skyactive-D AWD | Test | Ostatnie takie kombi?

Kalendarze 2016 | Inter Cars | Kobiece żywioły

Honda Civic Hatchback Prototype | Idzie nowe

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.