Salon Genewa 2016 | Volkswagen up! FL | Maluch z pazurem

W Genewie Volkswagen up! otrzyma zupełnie nowy silnik, lekkie kosmetyczne poprawki i nowe możliwości personalizacji

Volkswagen Budd-e | Microbus na miarę XXI wieku

Zacznijmy od nowego silnika. Będzie to turbodoładowana, trzycylindrowa benzynowa jednostka napędowa o mocy 89 KM i 160 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc pozwala maluchowi rozpędzić się do 100 km/h w równe 10 sekund. Jak na mieszczucha, to bardzo zadowalający wynik. Prędkość maksymalna to 185 km/h. Spalanie? Volkswagen zapewnia, że tylko 4,4 litra na 100 km. Na jednym zbiorniku up! ma pokonać aż 800 km.

Wygląda małego Volkswagena nie zmienił się drastycznie - Niemcy postawili na delikatne odświeżenie. Up! otrzymał lekko przeprojektowane zderzaki (przód i tył), LED-owe reflektory, nowy kształt lusterek bocznych i kilka drobnych kosmetycznych ozdóbek. Jak w mało którym samochodzie z segmentu A, Volkswagen postawił na szerokie możliwości personalizacji. Przykładowo, kierowcy będą mogli wybrać spośród 13 różnych lakierów, trzech kolorów dachu czy nawet polakierować felgi. Każdy powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie.

We wnętrzu największa nowość to dwa ekrany systemu multimedialnego: 3,1-calowy monochromatyczny oraz 5-calowy kolorowy. Up! zapewnia też możliwość integracji ze smartfonami. Po raz pierwszy w upie dostępna będzie automatyczna klimatyzacja Pure Air Climatronic.W opcjach pojawiło się też coś dla ludzi lubiący słuchać muzyki w samochodzie. Volkswagen razem z Beats Audio zafundował upowi nowy zestaw audio (7 głośników, 300 W).

Zobacz wideo

Oficjalnie odświeżony Volkswagen up! zadebiutuje już w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Możemy się spodziewać, że jego bracia bliźniacy, Skoda Citigo oraz Seat Mii, faceliftingu doczekają się później w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Tiguan GTE Active | Hybryda na sterydach

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.