Volkswagen Ameo | Sedan na podbój Indii

Do oferty Volkswagena dołącza właśnie kolejny sedan. To model Ameo, który dostał tylko jedno zadanie - podbić Indie

Ford również szturmuje Indie | Figo Aspire

Volkswagen Ameo to mały, budżetowy sedan zbudowany na platformie PQ25. Z naszej perspektywy to oczywiście wyłącznie ciekawostka. Nie jest to też z pewnością auto, które przyprawi nas o szybsze bicie serca i zazdrosne spoglądanie na indyjski rynek.

Koncern wreszcie na poważnie wkracza do Indii. To pierwszy w całości zaprojektowany z myślą o tym kraju samochód Niemców. Volkswagen Ameo może być przełomowym modelem dla całej marki. Indie to olbrzymi, dynamicznie rozwijający się i wciąż nienasycony samochodami kraj. Według wielu szacunków to już 5 największy rynek w branży, a drzemie w nim przecież potencjał na znacznie więcej.

Jakie jednostki napędowe znajdziemy pod maską Ameo? Podstawowy silnik to trzycylindrowy benzyniak o pojemności 1,2 litra (73 KM), bez turbo, który będzie współpracował z pięciobiegową ręczną skrzynią biegów. W ofercie znajdzie się także mocniejszy 1,5-litrowy, 4-cylindrowy turbodiesel (88 KM i 230 Nm). W opcjach z tym silnikiem dostępna będzie 7-biegowa skrzynia DSG.

Jaguar XF 2.0D | Pierwsza jazda | Dorosły kocur w modnym stylu

Jak na indyjskie warunki, Ameo będzie bogato wyposażony. W przedpremierowej informacji prasowej Volkswagen chwali się m.in. zestawem poduszek powietrznych, tempomatem, system multimedialnym, czujnikami parkowania, kamerą cofania, łącznością Bluetooth, automatycznymi wycieraczkami czy chłodzonym schowkiem. Nie znamy jeszcze cen nowego sedana.

Auto oficjalnie zadebiutuje podczas Auto Expo India 2016 (5-9 lutego). Mały sedan na podbój Indii ruszy w drugiej połowie roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mahindra KUV100 | Mały SUV za niecałe 30 tys. zł

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.