Arrinera Hussarya GT | Polska wyścigówka [Nowe zdjęcia]

Arrinera zaprezentowała model Hussarya w wersji GT, który powstał z myślą o wyścigach. Auto ma wyjechać na tory już w tym roku

Arrinera Hussarya | Szczyt polskiej technologii

Jaki silnik znalazł się na pokładzie polskiego supersamochodu? To centralnie umieszczona V-ósemka o pojemności 6,2 litra rodem z General Motors. Jej moc waha się od 420 KM do 650 KM, a maksymalny moment obrotowy zawiera się w widełkach 580-810 Nm. Dokładne parametry silnika zależą od konkretnego zamówienia. Cała moc trafia na koła tylnej osi za pośrednictwem 6-biegowej sekwencyjnej skrzyni biegów Hewland LLS. Kierowca biegi zmienia za pomocą łopatek przy kierownicy.

Nie znamy jeszcze osiągów wyścigówki, ale możemy być pewni, że będzie to naprawdę bardzo szybkie auto. Dzięki szerokiemu wykorzystaniu włókna węglowego i lekkiej stali BS4T45 Arrinera Hussarya GT waży tylko 1250 kg. Dodajmy do tego dopracowane pod względem aerodynamiki nadwozie, a dostaniemy przepis na porządny wyścigowy samochód. Twórcy zapewniają, że wszystkie elementy, takie jak spojlery, wielkie skrzydło z tyłu, wloty powietrza, dyfuzor czy splitter nie tylko wyglądają bojowo, ale zostały przetestowane w tunelu aerodynamicznym i dbają o jak najlepsze osiągi auta.

Arrinerra pozbierała najlepsze podzespoły od uznanych w motorsporcie firm. I tak na 18-calowe felgi (Braid) trafiły wyczynowe opony Michelin S8H. Hamulce to produkt firmy Alcon, a za układ ABS odpowiada Bosch. Zawieszenie typu push-rod opracowali inżynierowie Arrinery - klasyczne, dwa podwójne trójkątne wahacze oraz amortyzatory i sprężyny Ohlins.

- Chcemy, by projekt Arrinera Hussarya był czymś więcej, niż tylko ciekawostką w świecie motoryzacyjnym. Wierzymy, że Arrinera ma szansę stać się silną, rozpoznawalną nie tyko w Polsce, marką, która sprawi, że drogowa wersja auta będzie się dobrze sprzedawać. Po rozpoznaniu sytuacji rynkowej podjęliśmy zatem decyzję, aby światową premierę Arrinery oprzeć na jej wersji wyścigowej. To pozwoli nam na udział Arrinery Hussarya GT w wybranych wyścigach w roku 2016 - mówi wiceprezes Arrinery, Piotr Gniadek.

Prezentacja wyścigówki odbyła się podczas motorsportowej imprezy Autosport International Racing Car Show w angielskim Birmingham. Poznaliśmy nawet cenę Hussaryi GT - ta startuje z poziomu 139 tys. funtów. W przeliczeniu na złotówki daje to ponad 800 tys. Arrinera ma trafić na tory wyścigowe jeszcze w tym roku. Podobno zobaczymy ją podczas kilku wyścigów GT4 (w klasie Open). Pozostaje mieć nadzieję, że zapowiedzi zostaną zrealizowane.

Aktualizacja 22.01.2016 r.

Dodajemy całą paczkę dużych zdjęć opublikowanych przez Arrinerę. Na jednym z nich możemy wreszcie zobaczyć, jak prezentuje się wnętrze wyścigówki:

fot. Arrinera

ZOBACZ TAKŻE:

AK Syrena Meluzyna R | Już jest!

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.