International Van of the Year 2016 | VW Transporter i Nissan Navara triumfują

International Van of the Year to najbardziej prestiżowa nagroda dla samochodu użytkowego. W tym roku zdobył ją nowy Volkswagen Transporter. Równocześnie jury wybiera również pickupa roku. W edycji 2016 bezkonkurencyjny okazał się Nissan Navara

Volkswagen T6 | Wszystko lepiej

International Van of the Year 2016

To nie pierwsze wyróżnienie dla Volkswagena w historii przyznawania tytułu International Van of the Year. Międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy pochodzących z 24 europejskich krajów przyznało ten tytuł Transporterowi po raz trzeci. Wcześniej za najlepszy użytkowy pojazd uznano generacje T4 w 1992 i T5 w 2005 roku. Teraz nagrody zbiera "szóstka".

"Prestiżowy tytuł International Van of the Year 2016 dla modeli serii T jest mocnym symbolem osiągnięć naszej załogi, która sprawiła, że ta pochodząca z Hanoweru ikona została najlepszym vanem. W tym wyjątkowo dla nas ciężkim czasie cieszymy się z tego wyróżnienia szczególnie mocno i traktujemy je jako pozytywny sygnał i zachętę do udanego startu w rok 2016".

Nową generację lubianego Transportera można opisać krótkim hasłem "wszystko lepiej". Mimo że szósta generacja została uznana przez Volkswagena za zupełnie nową odsłonę modelu, to tak naprawdę to gruntowny lifting "piątki". Odświeżono wygląd (głównie przód), poprawiono wnętrze, a całość dopracowano. Do napędu modelu T6 posłużą wyłącznie dwulitrowe silniki TDI i TSI. Diesle mają moc: 83, 102, 150 i 204 KM, a benzyniaki - 150 KM i 204 KM. W zależności od mocy napęd przenoszony będzie za pośrednictwem pięcio- lub sześciobiegowej skrzyni manualnej lub siedmiobiegowej przekładni DSG. W opcji znajdziemy napęd na cztery koła.

Pierwsza trójka:

Volkswagen Transporter T6 - 98 pkt

Fiat Professional Doblo Cargo - 68 pkt

Volkswagen Caddy - 63 pkt

Nissan NP300 NavaraNissan NP300 Navara Fot. Nissan Fot. Nissan

International Pick-up Award 2016

Od pewnego czasu przy okazji wybierania najlepszego nowego vana na rynku, komisja przyznaje również nagrodę dla samochodu typu pick-up. W tym roku bezkonkurencyjny okazał się Nissan NP300 Navara.

Pierwsza trójka:

Nissan NP300 Navara - 80 pkt

Mitsubishi L200 - 47 pkt

Ford Ranger - 39 pkt

Europejska premiera Nissana NP300 Navara odbyła się na tegorocznych targach we Frankfurcie. Nissan przywiózł tam samochód, który powstał z myślą o poprawie komfortu jazdy i kultury pracy podzespołów przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej sprawności terenowej, wytrzymałości i ładowności. Nissan zafundował pickupowi zupełnie nowe wnętrze. NP300 Navara nadaje się do ciężkiej pracy - ładowność przekracza 1 tonę, a Nissan nie będzie miał problemów z przyczepą o masie nawet 3 500 kg.

Na rynkach europejskich do napędu pickupa oddelegowano wysokoprężny silnik 2.3 dCi z dwiema turbosprężarkami, zastępujący dotychczasowy 2.5 dCi, od którego jest o 24% wydajniejszy. Dostępny będzie w dwóch wersjach mocy - 160 oraz 190 KM. Do wyboru będą wersje z napędem na jedną lub obie osie oraz sześciostopniowa ręczna skrzynia biegów lub siedmiobiegowy "automat".

ZOBACZ TAKŻE:

NISSAN NP300 NAVARA | EUROPEJSKA PREMIERA

Nissan NP300 NavaraNissan NP300 Navara Fot. Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.