SEMA 2015 | Dwa ultralekkie koncepty Mazdy

Mazda przywiozła do Las Vegas dwa koncepty, których wspólnym mianownikiem jest Mazda MX-5, radość z jazdy i obsesyjna walka z nadwagą

Mazda CX-3 | Ceny w Polsce | Dobrze wyposażona

Już dzisiaj w Las Vegas ruszy kolejna edycja słynnych targów tuningowych SEMA. W amerykańskiej stolicy hazardu zwiedzający będą mogli zapoznać się z dwoma nowymi konceptami Mazdy: MX5 Speedster i MX-5 Spyder. Obydwa samochody mają jeszcze mocniej uwypuklić największą zaletę MX-5 - frajdę z jazdy.

Wiemy, że sercem konceptów jest dwulitrowy silnik 2.0 Skyactive-G. Nie wiemy jeszcze ile koni mechanicznych z niego wyciśnięto na potrzeby SEMA 2015. W produkcyjnych MX-5 generuje 160 KM.

Używana Mazda MX-5 - sprawdź ogłoszenia

Przy projektowaniu Spydera i Speedstera styliści czerpali garściami z klasycznych roadsterów. Mianem "oldschoolowego" określany jest zwłaszcza niebieski Speedster - waży tylko 943 kg, obniżono go o 30 mm i pozbawiono dachu i przedniej szyby, żeby kierowca mógł poczuć wiatr we włosach w starym, dobrym stylu. Znaczne obniżenie wagi japońscy inżynierowie osiągnęli dzięki wykorzystaniu włókna węglowego. Przykładowo, z karbonu wykonano drzwi, sportowe fotele oraz 16-calowe felgi RAYS 57 Extreme Gram Lights. Mniej ekstremalny, srebrny Spyder stoi na siedemnastkach Yokohama ADVAN Racing RS II.

"Obydwa auta, MX-5 Spyder i MX-5 Speedster to bezkompromisowe projekty, które podkreślają najważniejsze cechy MX-5. - mówi Ken Saward, szef amerykańskiego działu designu Mazdy - Zupełnie nowa Mazda MX-5 to czysta kartka. Mogliśmy na niej odrobinę zaszaleć i pokazać, jak nasz flagowy sportowy samochód może wyglądać w przyszłości."

Koncepty będzie można oglądać w Las Vegas do 6 listopada. Co stanie się z nimi po imprezie SEMA 2015, jeszcze nie wiemy. Można się jednak spodziewać, że Mazda w przyszłości zdecyduje się na wprowadzenie ich do małoseryjnej produkcji jako limitowane edycje specjalne MX-5. Wszystko zależy oczywiście od przyjęcia na targach.

ZOBACZ TAKŻE:

MAZDA MX-5 | CENY W POLSCE | BEZKONKURENCYJNA

2015 Mazda MX-52015 Mazda MX-5 fot. Mazda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.