Krótko o... | Opel Meriva | Ciekawy model dla rodziny

Auto rodzinne nie musi oznaczać dużego kombi, SUV-a czy vana. Dla niewielkich rodzin, które szukają praktycznego samochodu do miasta i na niedługie wyjazdy, stworzono minivany na bazie aut segmentu B

Opel Zafira Tourer 2.0 BiTurbo CDTI | Test

Propozycję Opla w tej kategorii stanowi Meriva, czyli przemyślany pojazd na bazie popularnej Corsy. Druga generacja tego modelu występuje na rynku od 2010 roku. Cztery lata później auto poddano modernizacji, odświeżając stylistykę i wprowadzając nowy silnik 1.6 CDTI o mocy 95, 110 lub 136 KM, który zastąpił dotychczasowe jednostki 1.3 CDTI oraz 1.7 CDTI. Nowy silnik charakteryzuje się bardzo cichą pracą oraz jeszcze niższym zużyciem paliwa - według producenta 4,4 l/100 km, realnie to ok. 6 litrów.

Opel Meriva- ogłoszenia aut używanych

W drugiej odsłonie Merivy inżynierowie Opla skupili się na opracowaniu rozwiązań, które zwiększą funkcjonalność samochodu, przygotowując go do różnorodnych zadań. Charakterystyczną cechą małego minivana są tylne drzwi FlexDoors, otwierające się w przeciwnym kierunku do przednich. Dzięki temu wygodniej jest wsiadać i wysiadać z auta. Do dyspozycji pasażerów z tyłu jest także system aranżacji tylnych foteli FlexSpace, umożliwiający zmianę ich wysokości w szerokim zakresie.

Na pokładzie nie zabrakło oczywiście wielu przydatnych schowków. Przygotowano też coś dla miłośników rowerowych wycieczek. Z tylnego zderzaka w łatwy sposób wysuwa się bagażnik FlexFix, dzięki któremu bezpiecznie przewieziemy rowery, kiedy tylko chcemy, bez konieczności montażu relingów czy haka i ciągłego jeżdżenia z zamontowanym bagażnikiem. Sprytne, prawda? Tę opcję znajdziemy w wielu modelach Opla, w Merivie to wydatek 3200 zł.

Najtańszy Opel Meriva 1.4/100 KM kosztuje od 50 300 zł. Wersja wysokoprężna 1.6 CDTI/95 KM jest wyceniona na minimum 62 700 zł.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Meriva FL 1.6 CDTI | Test | Miła niespodzianka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.