Lexus LFA | Japończycy szykują następcę?

Z koncernu Toyota wypływa coraz więcej informacji o potencjalnym następcy supersamochodu Lexus LFA. Czego możemy się spodziewać?

Toyota Yaris | Pierwsza jazda | Maksymalistyczne zmiany

Ostatnie tygodnie wyjątkowo obrodziły w plotki o superszybkich sportowych samochodach, które miałyby pojawić się w najbliższej przyszłości. Zaczęło się od potwierdzenia współpracy Astona Martina z Red Bullem, później były słowa panów z Mercedesa o modelu wyższym niż AMG GT. Na 100-lecie marki szykuje też coś Bentley, wielkimi krokami zbliża się prezentacja nowego Bugatti, a wczoraj usłyszeliśmy o wspólnym projekcie McLarena z BMW. Uff... Trochę się tego nazbierało. Podobno do wyścigu zbrojeń ma dołączyć również Lexus.

Coraz częściej słyszymy, że marka premium koncernu Toyota szykuje się do stworzenia następcy spektakularnego modelu LFA. Niestety na razie nie znamy żadnych konkretów. Wiemy tylko, że inżynierowie Lexusa najprawdopodobniej współpracują z działem M w BMW.

Klasyczna, sportowa Toyota na rynku wtórnym - sprawdź oferty

Najważniejszą rzeczą w supersamochodzie jest oczywiście silnik. Sercem "nowego LFA" miałaby być doładowana "V-ósemka" o pojemności 3,7 litra z wyścigówki Lexusa TS040 oraz motor elektryczny. Moc? Podobno nawet 800 KM.

Na pierwsze oficjalne informacje trzeba będzie jeszcze poczekać. Wiemy, że Toyota chce przygotować coś specjalnego na Letnie Igrzyska Olimpijskie, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. Czy będzie to własnie nowy LFA?

ZOBACZ TAKŻE:

TOYOTA MIRAI | PRZEŁOMOWA TECHNOLOGIA

Toyota Mirai - samochód na wodórToyota Mirai - samochód na wodór Toyota

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.