Salon Frankfurt 2015 | Nowa Toyota Prius | Następny poziom

Toyota Prius to najpopularniejszy samochód hybrydowy świata, który jest sprzedawany już od 18 lat. Na targach we Frankfurcie zobaczymy czwartą generację tego modelu, która ma być jeszcze oszczędniejsza i zapewniać lepsze osiągi

Toyota Prius | Osiemnaste urodziny

Toyota Prius tradycyjnie nie grzeszy wyglądem, zachowując styl poprzednika. Jednak nową stylistykę niech każdy oceni sam, skupmy się na całej reszcie.

Używana Toyota Prius - ogłoszenia

Nowy Prius wyposażony jest w układ hybrydowy najnowszej generacji, który ma zapewniać znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku będzie pracował ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy.

Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego. Pozostałe elementy układu hybrydowego są bardziej kompaktowe i zostały tak umiejscowione, by obniżyć środek ciężkości i zajmować jak najmniej miejsca. Nowy zestaw baterii niklowo-wodorkowych o zwiększonej gęstości energetycznej jest teraz mniejszy, bardziej wydajny i trwały. Czwarta generacja hybrydowej wizytówki Toyoty powstała na nowej platformie TNGA (Toyota New Generation Architecture). Samochód ma niżej położony środek ciężkości, co zapewnia bardziej precyzyjne i stabilne prowadzenie. Ponadto wnętrze jest bardziej przestronne i komfortowe, większy jest również bagażnik.

Nowego Priusa wyposażono w rozszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, oparty na współpracy kamery i radaru. Rozbudowana wersja zawiera aktywny tempomat (Adaptive Cruise Control), który dostosowuje prędkość samochodu do prędkości poprzedzającego pojazdu, oraz układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (Pre-Collision System) rozszerzony o funkcję zapobiegania zderzeniom z pieszymi.

Nowa Toyota Prius trafi do salonów sprzedaży pod koniec tego roku, najpierw na rodzimym rynku japońskim.

ZOBACZ TAKŻE

Toyota Mirai dotarła do Europy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.