Nowy Nissan Altima | Nie dla nas

W Europie Nissan postawił przede wszystkim na crossovery i SUV-y. Za to w Stanach Zjednoczonych debiutuje właśnie nowa Altima. Jest czego zazdrościć Amerykanom?

Nissan X -Trail | Pierwsza jazda

Dla europejskich oddziałów Nissana najważniejszymi modelami są crossovery i SUV-y. Nissan ma w swojej ofercie trzy bardzo udane modele. To Juke, Qashqai oraz X-Trail. Za Oceanem klienci ekscytują się trochę innymi samochodami. Tam głośnym echem odbiła się właśnie premiera Nissana Altimy, który konkuruje na rynku m.in. z Toyotą Camry i Hondą Accord.

Nowa Altima to przede wszystkim znacznie nowocześniejszy przód. Grill Nissana ma teraz kształt litery V z chromowanymi, błyszczącymi ramionami. Przemodelowano jeszcze zderzaki i reflektory, a w opcji znalazły się LED-owe światła do jazdy w dzień. Jeżeli chodzi o stylistykę, to nie ma mowy o rewolucji, ale odświeżona Altima wygląda znacznie lepiej od poprzednika, który już trochę się zestarzał i nie nadążał za konkurentami. Nowe, dynamiczniejsze i ostrzejsze kształty przełożyły się na poprawioną aerodynamikę. Współczynnik oporu powietrza nowego Nissana to tylko 0,26.

Używany Nissan Qashqai - sprawdź oferty

We wnętrzu również nie ma mowy o drastycznych zmianach. Chyba największą nowością, która od razu rzuca się w oczy są... nowe uchwyty na kubki. Wyraźnie zmieniły się także przełączniki służące do otwierania i zamykania szyb oraz ozdobne powierzchnie przy skrzyni biegów i nad schowkiem przy fotelu pasażera. Jak widzimy, zmiany nie są duże. Ot, lekkie odświeżenie.

Amerykanie nie będę mieli zbyt dużego wyboru jeżeli chodzi o silniki. Pod maskę mogą trafić tylko dwie jednostki benzynowe: 2,5-litrowy czterycylindrowiec o mocy 182 KM (244 Nm momentu) i o wiele mocniejsza "V-szóstka" 3.5 o mocy 270 KM (340 Nm). Obydwa silniki będą współpracować z bezstopniową przekładnią CVT. Cała moc przekazywana jest na przednią oś.

Wciąż nie podano cen Altimy, ale to kwestia najbliższych dni. Auto powinno pojawić się na amerykańskich drogach już pod koniec tego roku. Chcielibyście zobaczyć taki samochód w polskim salonie?

ZOBACZ TAKŻE:

NISSAN QASHQAI II | PREZENTACJA MODELU

Nissan QashqaiNissan Qashqai fot. Nissan

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.