Buick LaCrosse | Pierwsze zdjęcie

Buick przymierza się do swojej wielkiej premiery. Już w listopadzie zobaczymy nowe wcielenie LaCrosse. Na razie Amerykanie wypuścili pierwsze zdjęcie

Cadillac ATS -V Coupe | Amerykańska rakieta

Premiery nowego Buicka możemy się spodziewać na Salonie Motoryzacyjnym w Los Angeles, który rozpocznie się już w listopadzie tego roku. Nowy LaCrosse ma być flagowym sedanem marki i zdobyć serca klientów segmentu D.

Buick postanowił bardzo oszczędnie dawkować informacje o nowym modelu. Na pierwszym oficjalnym zdjęciu widzimy tylko grill LaCrosse. Nowa atrapa chłodnicy jest o tyle ważna, że Buick planuje wprowadzić ten wzór do wszystkich swoich modeli do 2018 roku. Jak podkreślają twórcy, nowy grill nawiązuje do pięknego Wildcata II Concept z 1954 roku.

Używany Cadillac w Polsce - sprawdź oferty

Co już wiemy o LaCrosse? Stylistycznie będzie bazował na pokazanym na początku tego roku koncepcie Buick Avenir Concept (zamieszczamy jego zdjęcia w galerii). Prototyp prezentował się naprawdę znakomicie, możemy się więc spodziewać, że General Motors przyszykuje coś równie ładnego. Z rzeczy pewnych - LaCrosse zostanie zbudowany na płycie podłogowej GM E2XX, którą będzie dzielił m.in. z Chevroletem Malibu i Oplem Insignia. Na temat silników, Buick niczego jeszcze nie zdradził, ale większość specjalistów twierdzi, że wzorem Avenira pod maską zagości nowoczesna, benzynowa "V-szóstka".

Buick LaCrosse jako rocznik modelowy 2017 powinien pojawić się na rynku pod koniec przyszłego roku. Szykuje się bardzo ciekawa premiera w klasie premium. Szkoda, że tylko w USA.

ZOBACZ TAKŻE:

PRZYSZŁOŚĆ BUICKA | AVENIR CONCEPT

źródło: Okazje.info

Więcej o: