Peugeot 308 Racing Cup | Najszybszy w rodzinie

Do gamy "308-ki" dołączył właśnie najszybszy i najmocniejszy Peugeot 308 Racing Cup. W przeznaczonym na tor wyścigowy lwie drzemie aż 308 KM

Peugeot 208 FL | Bestseller po poprawkach

Drapieżny Peugeot 308 Racing Cup powstał z myślą o wyścigach i najsłynniejszych torach całego świata. Nowy 308 zastąpi RCZ Racing Cup w przeróżnych pucharach, wyścigach samochodów turystycznych (np. w seriach w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech czy Belgii), a także spróbuje swoich sił w wielogodzinnych zawodach wytrzymałościowych.

Co drzemie pod maską wyścigowej "308-ki"? Silnik, który znamy z "cywilnego" Peugeota 308 GTi, czyli 1.6 THP. W najmocniejszej odmianie GTi jednostka generowała 270 KM. Francuscy inżynierowie postanowili wyciągnąć z niego jeszcze więcej i 308 Racing Cup może pochwalić się mocą aż 308 KM. Możliwe, że liczba koni jeszcze wzrośnie. Oprócz zwiększonej mocy auto dostało ulepszone zawieszenie, wyczynowe hamulce z sześciotłoczkowymi zaciskami oraz sześciobiegową skrzynię ze sterowaniem sekwencyjnym i łopatkami przy kierownicy. Autu zafundowano także kurację odchudzającą. Waga Racing Cup waha się między 1000 a 1050 kg. Nieźle, jak na samochód z ponad 300-konnym silnikiem.

Jak przystało na rasowe wyścigowe auto wygląda bardzo groźnie. Jest zauważalnie szersze w porównaniu z 308 GTi (o 10,6 cm), ma duże 18-calowe koła, od nowa zaprojektowane zderzaki oraz tylny spojler, który nawiązuje do najlepszych samochodów turystycznych z topowej serii WTCC. Oczywiście nie zabrakło charakterystycznego wyścigowego malowania.

Peugeot 308 Racing Cup zawita na stoisko francuskiej marki na salonie we Frankfurcie, a pełnię swoich możliwości pokaże w dniach 24-25 października na torze im. Paula Ricarda we Francji. Już teraz możecie zobaczyć jak nowy 308 radzi sobie na torze.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

PEUGEOT 308 GTi | Z PAZUREM

Peugeot 308 GTIPeugeot 308 GTI Fot. Peugeot

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.