Nowe BMW | Rodzina "i" się powiększy?

BMW szykuje się do wprowadzenia nowego samochodu z nowoczesnej, ekologicznej rodziny i, przecież pomiędzy i3 oraz i8 znajduje się sporo miejsca na nowy model. Czy będzie to bawarska odpowiedź na Teslę Model S?

Wideo | Pierwsza reklama BMW i8

BMW i3 to nowoczesny samochód miejski. Z kolei BMW i8 to sportowa hybryda typu plug-in o zacięciu i wyglądzie supersamochodu. Pomiędzy tymi samochodami znajduje się wiele miejsca, które BMW w najbliższej przyszłości postara się zagospodarować. W wywiadzie z niemiecką gazetą zauważył to ostatnio Prezes Zarządu BMW AG, Harald Krueger.

Możemy się zatem spodziewać nowego auta w rodzinie "i". Najczęściej spekuluje się, że będzie to BMW i5 bazujące na serii 5. Wydaje się, że to właśnie klasycznego sedana brakuje w ofercie Bawarczyków. BMW mogłoby stworzyć i5 w dwóch różnych wersjach - w pełni elektrycznej oraz jako hybrydę typu plug-in. Klient mógłby wybrać, który wariant i5 jest lepiej skrojony pod niego.

BMW M3 na polskim rynku. Zobacz oferty

Jeszcze inni twierdzą, że Bawarczycy zdecydują się na sportowego sedana o osiągach BMW M5, a więc wsadzą na pokład silnik spalinowy i dwa "elektryki", a moc całego układu mogłaby dobić nawet do 640 KM!

Na razie wiemy tylko, że BMW przymierza się do nowego auta z rodziny "i" oraz, że najprawdopodobniej będzie to auto na bazie serii 5. Kiedy doczekamy się niemieckiego rywala Tesli Model S, dowiemy się w najbliższych miesiącach. Warto przypomnieć, że na ten sam segment zerka również Porsche (prace nad mniejszą Panamerą, modelem Pajun idą pełną parą). Szykuje się ciekawy pojedynek superszybkich, ekologicznych sedanów.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW M5 | 30 lat mocy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.