LED-owe światła Matrix w nowym Audi A4

Audi od dłuższego czasu eksperymentuje z oświetleniem w swoich autach. Niemcy zapowiedzieli, że we Frankfurcie możemy spodziewać się konceptu z OLED-owymi światłami. Na razie coraz popularniejsze stają się nowe LED-owe światła, które trafią też do wyposażenia nowego A4

Audi S8 | polskie ceny

Audi postanowiło do listy opcji w nowym Audi A4 dopisać innowacyjne reflektory Matrix LED i z tej okazji zaprezentowało film, na którym widzimy nowe oświetlenie w akcji.

Nowe reflektory nie dość, że potrzebują mniej energii niż klasyczne światła, świecą jaśniej i, według wielu, wyglądają lepiej (a na pewno nowocześniej), to jeszcze niosą ze sobą poprawę bezpieczeństwa. Światła LED Matrix można określić mianem inteligentnych. Reflektory dostosowują swoją jasność do warunków i dynamicznie reagują na sytuację na drodze, przykładowo doświetlając zakręty i ronda. Co ciekawsze, system oświetlenia może czerpać informacje o naszej trasie prosto z nawigacji i zawczasu przygotować się na odpowiednie oświetlenie zbliżających się, trudniejszych zakrętów.

Audi A4 na rynku wtórnym - najlepsze oferty

Dokładny mechanizm działania świateł Matrix LED wyjaśnia film producenta.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowości Audi | Teraz Q7 i A4, później Q1, Q6 i Q8

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.