Volkswagen Golf Race Car | 330-konny koncept

Volkswagen ostatnio kładzie coraz większy nacisk na motorsport. Po zdominowaniu rajdów świetnym Polo R WRC, teraz Niemcy spoglądają na nowo tworzącą się serię wyścigów samochodów turystycznych TCR International Series. Spektakularny koncept Golfa to auto, które miałoby sprawdzić się na torach

Volkswagen Golf | 40 lat

Nowa seria wyścigów samochodów turystycznych TCR International Series dopiero co stawia pierwsze kroki w motorsporcie. Teraz dowiedzieliśmy się, że nad dołączeniem do tych zmagań poważanie zastanawia się Volkswagen. W sezonie 2016 na torach mógłby pojawić się nowy wyścigowy Golf. Na razie Niemcy pochwalili się zadziornym konceptem Golfa, który miałby stać się jednym z głównych graczy w TCR International Series. Jest na co czekać.

Koncept wyścigowego Golfa został wyposażony w silnik, który doskonale znamy z Golfa R. Turbodoładowany, dwulitrowy, czterocylindrowy motor z bezpośrednim wtryskiem paliwa generuje moc 330 KM i 410 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc trafia na przednie koła za pośrednictwem skrzyni DSG, którą kierowca obsługuje łopatkami przy kierownicy. Dokładnych osiągów jeszcze nie znamy. W ramach testów prototypowy Golf wystartuje w paru ostatnich zawodach TCR - wtedy zobaczymy, jaki potencjał drzemie w tej konstrukcji.

Golf Race Car otrzymał bardzo agresywny pakiet aerodynamiczny. Oprócz nowych zderzaków, wielkich wlotów powietrza, powiększonych nadkoli i ogromnego spojlera z tyłu, Golfa obniżono i, przede wszystkim, poszerzono aż o 40 centymetrów. Auto stoi na 18-calowych felgach i specjalistycznych, sportowych oponach. W środku wyścigowy ascetyzm. Wyrzucono wszystko co zbędne, został tylko jeden wyścigowy fotel oraz klatka bezpieczeństwa. Nic więcej. Inżynierowie Volkswagena podkreślają, że prototyp jest praktycznie gotowy na dołączenie do wyścigowej stawki.

Ewentualnej drogowej wersji wyścigowego Golfa możemy spodziewać się w 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf GTD Variant | Rodzinne Gran Turismo

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.