Volkswagen Golf 1.0 TSI BlueMotion | Najoszczędniejszy benzyniak

Volkswagen wprowadzi do oferty Golfa nową superoszczędną wersję BlueMotion z silnikiem benzynowym. Pod maskę kompaktu trafi jednostka 1.0 TSI, która ma być równie oszczędna, co silnik Diesla

Volkswagen Golf | 40 lat

Tym samym poszerzona zostanie oferta Golfa Blue Motion, która do tej pory obejmowała wariant wysokoprężny ( 1.6 TDI ) i napędzany gazem ziemnym (TGI). Wersja TSI wyposażona będzie w trzycylindrowy silnik, który z zaledwie jednego litra pojemności generuje aż 200 Nm momentu obrotowego. Jego moc również jest imponująca - 115 KM. Dzięki temu ta odmiana Golfa nie będzie zawalidrogą (sprint do "setki" w 9,4 s, prędkość maksymalna - 204 km/h), ale w tym przypadku od osiągów ważniejsza jest oczywiście oszczędna jazda.

Używany VW Golf - sprawdź ogłoszenia

Według producenta kompaktowy hatchback w tym wydaniu zużywa średnio  zaledwie 4,3 litra benzyny na 100 km i emituje 99 g CO2/km - zarówno z ręczną skrzynią biegów, jaki i z siedmiostopniową przekładnią DSG. Wersja TSI BlueMotion będzie dostępna również w nadwoziu Variant oraz w Golfie Sportsvanie. Pierwszy ma spalać 4,3 l/100 km (4,5 z DSG), a drugi - 4,5 l/100 km (4,6 z DSG).

W wyposażeniu seryjnym znajdują się m.in.: automatyczna klimatyzacja, 7 poduszek powietrznych, elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS, system start/stop z układem odzyskiwania energii pochodzącej z hamowania, obniżone o 15 mm zawieszenie i 15-calowe aluminiowe obręcze kół. Na rynku niemiecki Volkswagen Golf TSI BlueMotion kosztuje od 20 450 euro. Polska oferta nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf GTD Variant | Rodzinne Gran Turismo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.