Volkswagen Golf R420 | Europa się nie poddaje

Już w przyszłym roku w salonach Volkswagena będzie można kupić potężnego Golfa R z silnikiem o mocy 420 KM. To odpowiedź nie tylko na potężne hot-hatche marek premium, ale też na Forda Mustanga oferującego najtańsze na rynku 400 KM

Volkswagen Golf R | Nowa wersja będzie miała ponad 400 KM!

Po ogłoszeniu cen Mustanga Stary Kontynent wpadł w zachwyt nad najtańszym sposobem na ponad 400 KM (dokładnie 421 KM). Ale okazuje się, że nie jesteśmy skazani na wielkie coupe zza Atlantyku z paliwożernym V8 pod długą maską. Już za około rok do gry o "przystępne" cenowo 400 koni dołączy Volkswagen z modelem Golf R420.

Testy najmocniejszego hot-hatcha ze znaczkiem Volkswagena już trwają. Model będzie się wyróżniał specjalnie dla niego zaprojektowanymi zderzakami, kołami o wyjątkowym designie, ale przede wszystkim źródłem napędu.

Silnik prawdopodobnie nie będzie miał dwóch litrów pojemności, jak to miało miejsce w koncepcyjnym R400. Bardziej prawdopodobne wydaje się zastosowanie pięciocylindrowej jednostki 2.5 stworzonej przez Audi. Została ona zaprojektowana z myślą o większych osiągach, więc powinna "udźwignąć" moc ok. 420 KM.

Data premiery nie jest jeszcze znana, być może produkcyjną wersję zobaczymy w marcu 2016 roku w Genewie. Cena podstawowego modelu nie powinna przekroczyć 50 tys. euro.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mustang | Ceny w Polsce | Kultowe auto w atrakcyjnej cenie

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.