Honda | Zmiana strategii. Civic z Europy, Accord...

W Hondzie zapowiadają się spore zmiany. Ma to dotyczyć produkcji, stylistyki i technologii nadchodzących modeli

Nowa Honda HR-V | Crossover z bliska

Pisaliśmy już wcześniej, że Honda nie zamierza konstruować Accorda kolejnej generacji specjalnie dla rynku europejskiego. W świetle najnowszych informacji wciąż jest to zgodne z prawdą, ale nadal jest szansa, że nowy Accord trafi do Europy.

Honda zamierza zmienić swój globalny model biznesowy. Jak zapowiada prezes koncernu, Takahiro Hachigo, nadchodzące modele będą bardziej atrakcyjne m.in. ze względu na nowe technologie, zwiększoną konkurencyjność i zmiany w stylistyce. Tego typu zapowiedzi padają z ust prezesów dość często, ale nie zawsze idą za nimi konsekwentne działania.

W przypadku Hondy to dopiero początek zmian. Dojdzie do tego nowa polityka modelowa. Każdy kluczowy model marki będzie projektowany, rozwijany i produkowany globalnie w jednym miejscu. Dla modelu Civic 5d będzie to oddział w Wielkiej Brytanii, skąd auto będzie eksportowane na cały świat.

Model CR-V, dla którego kluczowym rynkiem nadal jest Ameryka Północna, właśnie tam będzie projektowany (USA) i produkowany (Kanada). Kolejna generacja popularnego SUV-a właśnie stamtąd będzie wysyłana na cały świat, także do Europy. Przypomnijmy, że obecna generacja na rynek europejski produkowana jest w Swindon, w Wielkiej Brytanii.

Honda Accord wciąż największym wzięciem cieszy się w Stanach Zjednoczonych i tam też będzie rozwijana. Jest jednak szansa, że kolejna generacja trafi także na nasz kontynent, zwłaszcza w wersji hybrydowej. To jednak może być uzależnione od ewentualnych zachęt ze strony poszczególnych państw do zakupu takich samochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda pracuje nad nowym sportowym modelem

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.