Ford i Renault zapowiadają premiery

Zbliża się wielkie święto motoryzacji i sportów samochodowych, czyli wyścig 24h Le Mans. W trakcie imprezy Ford i Renault zapowiedziały swoje światowe premiery

Renault Sport R.S. 01 | Imponujący design i wysokie osiągi

Obie marki nie zdradzają jeszcze czego oba debiutu mogą dotyczyć, ale z informacji płynących z różnych mediów obie premiery ucieszą miłośników mocnych motoryzacyjnych wrażeń.

Zacznijmy od producenta z Francji, dla którego Le Mans to prawdziwe święto, w trakcie którego w 2015 roku marka będzie świętować 60-lecie powstania pierwszego auta z logo Alpine. Właśnie dlatego podejrzewamy, że po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć produkcyjną wersję nowego modelu Alpine. Będzie on bazował na doświadczeniach, które od kilku sezonów Renault Alpine zbiera w wyścigach kategorii LMP2. Całe auto będzie prawdopodobnie zbliżone do centralno-silnikowej wyczynowej konstrukcji Renault RS 01, przygotowanej w wydaniu drogowym. Pod maską wyścigowych Renault RS 01, które rywalizują w markowym pucharze znajduje się zapożyczony Nissana jednostka 3,8 V6 Twin-Turbo o mocy 500 KM. Czekamy więcej na wersję produkcyjną, bo może być to jeden z najbardziej interesujących debiutów w swojej klasie.

Mecum Auctions | Rekordowe ceny Fordów GT

Ze strony Forda możemy za to spodziewać się "głównego ogłoszenia ze strony Ford Perfromance". W Le Mans będą obecni przewodniczący rady nadzorczej Bill Ford oraz prezes marki Mark Fields, którzy prawdopodobnie z okazji 50-lecia modelu GT 40 odsłonią wyścigową wersję najnowszego Forda GT, który w przyszłym roku miałby rywalizować w Wytrzymałościowych Mistrzostwach Świata i słynnym wyścigu 24h Le Mans. To byłby piękny powrót legendy, a czy domysły mediów okażą się prawdziwe, przekonamy się już za kilka dni.

ZOBACZ TAKŻE:

Ford GT40 | 50 lat pogromcy Ferrari

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.