Volkswagen Crafter z Polski

To już oficjalna informacja, Volkswagen ponownie zainwestuje w Polsce. Koncern z Wolfsburga wybuduje nową fabrykę we Wrześni, gdzie na przełomie 2016/2017 roku rozpocznie się produkcja nowej generacji dostawczego modelu Crafter

Volkswagen produkuje więcej kiełbasek niż samochodów

Nowa fabryka będzie już drugim zakładem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Pierwszy znajduje się w Poznaniu (Antoninek), gdzie od 10 lat wytwarzane są modele Caddy i Transporter (T5). Niemiecki koncern ma też dwie odlewnie (Poznań-Wilda) i zakład zabudów specjalnych (Swarzędz-Jasin).

Koszt nowej inwestycji szacowany jest na 800 mln euro. Przyszły teren zakładu we Wrześni będzie obejmować 220 ha. W jego skład wchodzić będą: dział produkcji karoserii, lakiernia oraz dział montażu. Początek budowy planowany jest pod koniec 2014 roku. Produkcja ma się rozpocząć w czwartym kwartale 2016 roku. Zatrudnienie znajdzie ponad 2300 osób. Docelowa zdolność produkcyjna zakładu ma wynieść 100 tys. samochodów rocznie. Cel ten powinien zostać osiągnięty do 2019 roku.

Używany Volkswagen Transporter - sprawdź oferty

"Z wielu analizowanych lokalizacji nasz wybór padł na Wrześnię, której położenie gwarantuje bliskość szlaków komunikacyjnych oraz doskonałe zaplecze kadrowe. Nie bez znaczenia jest fakt utworzenia, przy udziale Ministra Gospodarki, Wrzesińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej" - powiedział Jens Ocksen, dotychczasowy Członek Zarządu Marki Volkswagen Samochody Użytkowe ds. Produkcji i Logistyki, który będzie odpowiedzialny za realizację projektu Crafter oraz przejmie funkcję Prezesa Zarządu Volkswagen Poznań Sp. z o.o.

"Cieszę się, że jeden z liderów na światowym rynku motoryzacyjnym w zakresie produkcji pojazdów i podzespołów samochodowych, jakim jest Volkswagen, wybrał Wrześnię na miejsce, gdzie zamierza wybudować nową fabrykę" - powiedział Janusz Piechociński, wicepremier i minister.

ZOBACZ TAKŻE:

Dziewięć premier Volkswagena w 2014 roku

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.