Salon Barcelona 2015 | Seat Ibiza FL | Aktualizacja

Seat poddał Ibizę wiosennej metamorfozie. Wprowadzono m.in. większe możliwości indywidualizacji oraz nowy system multimedialny. Odświeżony model zadebiutował na salonie samochodowym w Barcelonie, razem ze zmodernizowanym minivanem Alhambra

Seat Alhambra FL | Hiszpańska kosmetyka

Ibiza, delikatnie mówiąc, nie jest już najmłodszym modelem w swoim segmencie na rynku. Auto zadebiutowało w 2008 roku, w 2012 przeszło facelifting. Teraz hiszpański producent zdecydował się na kolejny retusz, który ma uatrakcyjnić ofertę i pozwolić na ostrzejszą walkę z konkurencją przed wprowadzeniem nowej generacji (nie wiadomo jeszcze kiedy to nastąpi).

Seat Ibiza - ogłoszenia aut używanych

Modyfikacje zewnętrzne objęły reflektory, które wyposażono w LED-owe światła do jazdy dziennej, wzory 16- i 17-calowych obręczy kół oraz nowe kolory nadwozia (Moonstone Grey i Chilli Red). Więcej nowości znajdziemy we wnętrzu auta. Zmieniono kierownicę i zestaw wskaźników (wyglądają jak w większym Leonie). Nowe są także panel klimatyzacji, zestaw audio oraz opcjonalny system informacyjno-rozrywkowy z ekranem dotykowym, wyposażony m.in. w nawigację, funkcję obsługi głosowej, łączność MirrorLink ze smartfonem i kamerę cofania. Ponadto poprawie mają ulec materiały wykończeniowe, które do tej pory nie były najlepsze.

Co więcej, klienci otrzymają możliwość personalizacji swojego samochodu za pomocą dodatkowych pakietów kolorystycznych, zmieniających wykończenie obramowania atrapy chłodnicy, obudów lusterek bocznych, a wewnątrz - obwódek wylotów powietrza, kierownicy i szwów ozdobnych.

Przy okazji pod maskę trafią nowe i zmodernizowane silniki, spełniające normę Euro 6. W ofercie dostępne będą: trzycylindrowy 1.0/75 KM, 1.0 TSI o mocy 95 lub 110 KM, 1.4 TSI/150 KM z systemem odłączania cylindrów oraz 1.4 TDI/75 i 1.6 TDI w wariantach 90 i 105 KM. Ibizę 2015 będzie można wyposażyć w adaptacyjne zawieszenie z amortyzatorami o zmiennej charakterystyce pracy dające wybór pomiędzy trybami Comfort i Sport. Wśród systemów bezpieczeństwa pojawią się układ rozpoznający zmęczenie kierowcy i hamulec pokolizyjny.

Odświeżony Seat Ibiza trafi do salonów sprzedaży późnym latem.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2015 | Seat 20V20 | Hiszpański SUV

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.