Seat nadal na minusie | Wyniki za 2014 rok

Pod względem finansowym Seat ma się znacznie lepiej, ale nadal jest pod kreską. W 2014 roku hiszpańska marka przyniosła stratę w wysokości 66 mln euro

Seat Leon ST Cupra | Pierwsza jazda | Dla Ciebie, dla rodziny

Nastroje są jednak dobre, ponieważ Seat systematycznie poprawia swoją sytuację. Rosnąca sprzedaż przyniosła marce prawie 7,5 mld euro przychodu (+15,8% w stosunku do roku 2013) - najwięcej w historii firmy.

Używane Seaty - sprawdź ogłoszenia

Nie zmienia to jednak faktu, ze hiszpański producent z Martorell wciąż nie przynosi zysków, ale wszystko jest na dobrej drodze, żeby tę sytuację trwale zmienić. W 2014 roku Seat zanotował stratę na poziomie 66 mln euro, w 2013 roku było to aż 149 mln euro. Trend jest zatem pozytywny. Zwiększenie sprzedaży, a co za tym idzie również produkcji, poskutkowało ostatnio zatrudnieniem 800 nowych pracowników, dzięki czemu Seat uzyskał status jednego z największych hiszpańskich pracodawców w sektorze przemysłowym.

2014 rok to kamień milowy na naszej drodze do stworzenia zrównoważonej, rentownej firmy. Nie tylko zwiększyliśmy sprzedaż w porównaniu do roku poprzedniego i osiągnęliśmy najlepszy rezultat od 2007 roku, ale także z sukcesem postawiliśmy na nowego Leona, który okazał się bardzo dochodowy - powiedział podczas konferencji Jürgen Stackmann, Przewodniczący Komitetu Wykonawczego SEAT.

Pierwsze skrzypce w obecnej gamie Seata gra nowy Leon, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klientów. Jego oferta jest stale poszerzana, do hatchbacka dołączyło kombi o oznaczeniu ST, uterenowiony wariant X-Perience oraz sportowe wersje Cupra (także dla rodzinnego kombi).

Drugim najpopularniejszym modelem marki jest Ibiza. W zeszłym roku obchodzono 30. rocznicę powstania tego modelu. Te dwa modele Seata razem z Audi Q3, które również jest wytwarzane w zakładach w Martorell, pozwoliły na 13,-procentowy wzrost produkcji - 442 667 samochodów (najlepszy rezultat od 12 lat).

Władze Seata wiążą wielkie nadzieje z nowym modelem z segmentu SUV, który ma trafić do oferty w 2016 roku. Jego koncept mogliśmy zobaczyć na marcowym salonie samochodowym w Genewie.

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2015 | Seat 20V20 | Hiszpański SUV

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.