Skoda Superb | Dużo, dużo Superbów

Jest się czym chwalić. Skoda wyprodukowała 750 000 egzemplarzy modelu Superb

Skoda Superb | Ceny w Polsce | Przestrzeń w cenie kompaktu

Jubileuszowy samochód zjechał z taśmy w fabryce w Kvasinach. Największy model Skody produkowany jest od 2001 roku. Wtedy nikt nie przypuszczał, że duża Skoda odniesie sukces rynkowy. Nazwę wybrano nie bez powodu. Od 1934 roku (model 640) najbardziej prestiżowe modele Skody nazywane są właśnie Superb.

Używana Skoda Superb

Pierwsza generacja (2001 - 2008) bazowała na płycie podłogowej VW Passata B5 była jednak od niego o 10 cm dłuższa. Mało kto wie, że koncern Volkswagena sprzedawał ten model z nieco zmienionym nadwoziem w Chinach pod nazwą Volkswagen Passat Lingyu. Mimo swojego bardzo przestronnego wnętrza i niewygórowanej ceny pierwsza generacja dużej Skody nie stała się hitem.

Zaprezentowany w 2008 roku drugi model przyjął się o wiele lepiej. Miał jeszcze bardziej obszerne wnętrze od poprzednika, do tego był oferowany również jako kombi.

W tym roku do sprzedaży trafia trzecia generacja Skody Superb. Największa i najbardziej technicznie dojrzała. Czesi planują jeszcze w tym roku ruszyć z produkcją tego modelu na rynku chińskim.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Superb Combi 2.0 TDI | Test | Nowy wizerunek, stare zalety

fot. Michał Dek

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.