Trzy nowe modele Skody

Skoda jest obecnie zdecydowanym liderem sprzedaży nowych aut w Polsce. To zastanawiające, ponieważ w swojej ofercie ma zaledwie sześć modeli, z czego trzon sprzedaży tworzą tak naprawdę dwa z nich - Octavia i Fabia

Fiat , który jest na drugiej pozycji w Polsce pod względem sprzedaży nowych aut, ma w ofercie dwa razy więcej modeli (12), a Toyota (trzecie miejsce) może zaoferować nawet 14 różnych aut. Klienci robią się coraz bardziej wybredni, dlatego podstawowa oferta Skody już wkrótce może się po prostu znudzić.

Czesi najwyraźniej zdają sobie z tego sprawę, dlatego w najbliższych latach możemy spodziewać się małej inwazji nowych aut. Jak donosi tygodnik "Motor", pierwszy pojawi się mały samochód, który będzie bezpośrednim konkurentem Pandy . Oznaczałoby to, że jego cena nie może przekroczyć 28 000 zł w podstawowej wersji. Joyster (prawdopodobna nazwa) będzie dzielił płytę podłogową oraz wiele podzespołów z następcą Volkswagena Foxa.

Kolejny model będzie miał za zadanie wypełnić lukę pomiędzy Fabią , której cena rozpoczyna się od 33 500 zł, a Octavią za 53 700 zł. Prawdopodobnie zastąpi on wysłużoną już Octavię Tour, której konstrukcja pamięta połowę lat 90. Możemy spodziewać się dwóch wersji nadwoziowych nowego modelu: sedana i kombi.

Czeski producent przymierza się również do dużego SUV-a, ale tu już nie mówi się o konkretnych datach.

Skoda Superb - test wideo

Dlaczego Polacy nie lubią Skody? - ZOBACZ TUTAJ

Skoda Octavia numer trzy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Agora SA