Skoda Superb | Nowe zdjęcia | Dzisiaj premiera

Dzisiaj (17 lutego) o godzinie 19:30 zostanie oficjalnie zaprezentowana nowa Skoda Superb. Zanim to jednak nastąpi Czesi zdradzają kolejne szczegóły flagowego modelu

Skoda Fabia | Pierwsza jazda | Bestseller po raz trzeci

Trzecia generacja Superba ma wyróżniać się ciekawą stylizacją. To ważny model dla Skody. Do tej pory wyprodukowano 750 000 sztuk tej czeskiej limuzyny. Nowa bazuje na Passacie i zbudowana jest na platformie MQB. Za kształty limuzyny odpowiedzialny jest Jozef Kaban. Czech, który jest m.in. współodpowiedzialny za stylizację Bugatti Veyron. Karoseria będzie miała 4,86 metra długości (aktualny model 4,83 metra) i o pięć centymetrów większy rozstaw osi (Superb II - 2,76 m). Tym samym i tak ogromne wnętrze stanie się jeszcze bardziej przestronne. Szczególnie wygodnie ma być z tyłu. Skoda obiecuje dobrze wyprofilowaną tylną kanapę i miejsca na nogi więcej niż w niejednej limuzynie.

Klapa bagażnika nie będzie już dzielona. Pod nią zmieścimy 625 litrów bagażu (obecnie 595 litrów). Po rozłożeniu foteli możemy pomieścić aż 1760 litrów, czyli o 60 litrów więcej niż do tej pory.

Używany Superb od...

Po raz pierwszy Supreb oferowany będzie z adaptacyjnym zawieszeniem. Poza tym do wybierać będzie można spośród ośmiu wersji silnikowych. Silniki diesla będą miały od 1,6 do 2,0 litra pojemności, benzynowe od 1,4 do maksymalnie 2,0 litra. Najmocniejsza wersja nie będzie już napędzana jednostką V6 tylko dwu litrowym TSI o mocy 280 KM (obecnie 260 KM). Nowa Skoda ma być również oszczędniejsza. Gwarantem na to ma być bardzo dobry współczynnik oporu powietrza Cx 0,26 i mniejsza o 75 kg masa własna.

Niestety za kulisami pojawiają się pogłoski o wyższej niż do tej pory cenie. Poczekamy, zobaczymy. Być może dowiemy się już czegoś więcej na ten temat we wtorek (17.02). Około godziny 19:30 zapraszamy na nasz fan page . Tam pokażemy pierwsze zdjęcia nowej Skody. Nieco później, bo na salonie w Genewie Superb będzie dostępny szerszej publiczności. Model kombi zaprezentowany zostanie we wrześniu 2015.

ZOBACZ TAKŻE:

Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance | Test długodystansowy

fot. Michał Dek

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.