Mercedes Klasy A | Będzie mocniejsze AMG

Od momentu swojego debiutu Mercedes A45 AMG jest najmocniejszym autem w klasie. Konkurencja jest coraz bliżej, ale Niemcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa

Mercedes AMG GT | Ceny w Polsce

A45 AMG ma schowany pod maską niewielki, dwulitrowy silnik, którego moc to jednak imponujące 360 KM (450 Nm momentu obrotowego). Najbliższym rywalem małego Mercedesa jest więc Audi S3, które legitymujące się wynikiem 300 KM i 380 Nm. Inżynierowie z Ingolstadt planują jednak wersję S3 Plus, która otrzyma dodatkowo około 75-80 KM, a w drodze jest już także nowe wcielenie RS3 z jednostką o mocy ponad 400 KM. Z gry o pierwsze miejsce w kategorii najmocniejszego hatchbacka chwilowo odpadło BMW, bo model M135i ma pod maską tylko i aż 320 KM, ale możliwe, że w trakcie zbliżającego się już faceliftingu moc tego auta także wzrośnie.

Patrząc na poczynania konkurencji Mercedes zapowiedział, że pracuje już nad mocniejszą wersją A45 AMG. Nie będzie to raczej nic w rodzaju specjalnych edycji AMG o nazwie Black Series, ale przy logo A45 może pojawić się literka S, a pod maską dodatkowych około 40 KM. Na razie nie dowiemy się nic więcej, bowiem oddział AMG zajęty jest prezentacją nowego wcielenia usportowionej Klasy C oraz prawdziwe rasowego AMG GT, które właśnie wkracza na rynek.

ZOBACZ TAKŻE:

Konfrontacja | Mercedes A45 AMG kontra CLA45 AMG | Bratobójcza walka

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.