Land Rover Discovery Sport | Tyle kosztuje następca Freelandera

Land Rover ujawnił ceny swojego najnowszego dziecka, modelu Discovery Sport. Cennik następcy Freelandera startuje od 187 000 zł

Land Rover Discovery XXV Special Edition

Na początku trzeba wyjaśnić czym jest Discovery Sport. Nie jest to następca popularnego i lubianego, ale też dzielnego w terenie Land Rover Discovery, tylko mniejszego Freelandera. Land Rover wykorzystał rozpoznawalną nazwę i adekwatnie do linii modelowej Range Rovera dodał określenie Sport dla odróżnienia od większego "oryginału".

Land Rover Discovery Sport wykorzystuje mocno zmodyfikowaną platformę poprzednika. Nadwozie mierzy 4599 mm długości i w obecnym kształcie mieści standardowo pięcioro pasażerów, wersja siedmioosobowa dostępna za dopłatą.

Kompaktowy SUV został zaprojektowany głównie z myślą o użytkowaniu na utwardzonych drogach, ale nie zapomniano także o jego zdolnościach terenowych. Discovery Sport został wyposażony standardowo w napęd 4x4 realizowany przez sprzęgło Haldex oraz system Terrein Response. Prześwit wynosi 212 mm, a maksymalna głębokość brodzenia to 600 mm.

Pod maską znajdziemy jeden z trzech silników. Są to: benzynowa jednostka 2.0 Si4 (240 KM) oraz wysokoprężne 2.2 TD4 (150 KM) i 2.2 SD4 (190 KM). Wszystkie mogą być oferowane z dziewięciobiegowym automatem, Diesle także z sześciobiegową skrzynią ręczną. Identyczną paletę znajdziemy w katalogu Range Rovera Evoque (od 186 600 zł). Na nowoczesne silniki serii Ingenium , zapowiadane przy okazji prezentacji Jaguara XE, trzeba jeszcze poczekać. Fabryka w której będą powstawać jeszcze nie została ukończona.

Używany Land Rover Freelander - ogłoszenia

Discovery Sport oferowany będzie w czterech wersjach wyposażenia: S, SE, HSE oraz HSE Luxury. Ceny zaczynają się od 187 000 zł za 240-konnego benzyniaka. Słabszy Diesel to wydatek przynajmniej 190 000 zł, mocniejszy 201 500 zł. Dopłata do skrzyni automatycznej w przypadku silników wysokoprężnych to ponad 12 tys. zł. Najdroższy Discovery Sport 2.2 SD4 HSE Luxury z automatem, ale bez innych dodatków to wydatek 295 380 zł.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Sport SVR | Takiego jeszcze nie było

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.