Salon Genewa 2014 | Range Rover Evoque Autobiography i Autobiography Dynamic

Land Rover wprowadza do oferty Range Rovera Evoque'a odmianę Autobiography, która stanie się najbardziej luksusową wersją crossovera. Obok niej zadebiutuje usportowiona seria Autobiography Dynamic

Land Rover Discovery po liftingu

Range Rover Evoque Autobiography otrzymał kilka niewielkich stylistycznych dodatków, dzięki którym ma wyglądać dynamiczniej, są nimi: przestylizowany przód, 20-calowe obręcze kół, a w odmianie Dynamic nowy kolor lakieru nadwozia Phoenix Orange.

Wnętrze wykończone jest skórzaną tapicerką w jednym z sześciu kolorów do wyboru. W Autobiography Dynamic dostępne są ponadto sportowe lub komfortowe fotele premium (oferowane w czterech kolorach). Napisy "Autobiography" umieszczono na zagłówkach oraz na listwach progowych.

Używany RR Evoque - sprawdź oferty

Dla wersji Autobiography przygotowano 240-konny, doładowany silnik benzynowy lub 190-konną jednostką wysokoprężną. W przypadku odmiany Autobiography Dynamic dostępny jest wyłącznie dwulitrowy benzyniak, który otrzymał dodatkowy zastrzyk mocy i momentu obrotowego (+ 45 KM i 60 Nm). Napęd przekazywany jest na wszystkie koła poprzez 9-stopniową automatyczną skrzynię biegów ZF.

Sportowy Evoque Dynamic jest wyposażony w aktywny napęd na cztery koła i zawieszenie z trybem dynamicznym (dodatkowo przeprojektowane do agresywniejszej jazdy). Kolejne ulepszenia to: większe tarcze hamulcowe z przodu (350 mm) i standardowy Torque Vectoring (system przeniesienia momentu obrotowego przez dohamowanie kół bez przyczepności).

Następną nowością w gamie Evoque'a jest rozwinięcie dotychczasowej technologii integracji samochodu ze smartfonami, zarówno z systemem iOS, jaki i Android. Dzięki funkcji InControlTM Apps aplikacje z telefonu są wyświetlane w niezmienionej formie i obsługiwane na ekranie dotykowym w aucie. Ceny nowych wersji Range Rovera Evoque'a nie są jeszcze znane.

ZOBACZ TAKŻE:

Range Rover Evoque | Test

Land Rover Discovery XXV Special Edition

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.