Hanower 2014 | Nowy Opel Vivaro Kombi

Podczas targów samochodów użytkowych IAA w Hanowerze Opel zaprezentuje osobową odmianę Kombi nowej generacji modelu Vivaro

Nowe Renault Trafic | Ceny w Polsce

Poza wariantem osobowym, nowe Vivaro będzie dostępne w wersjach: Furgon, Double Cab (furgon z podwójną kabiną) i jako platforma do zabudowy. Wszystkie odmiany modelu są dostępne z dwoma długościami podwozia (4998 mm lub 5398 mm), dodatkowo furgon jest oferowany również w dwóch wysokościach (1971 mm lub 2465 mm).

W porównaniu z poprzednikami nowe warianty Vivaro mają wydłużoną o maksymalnie 100 mm przestrzeń załadunkową. Ponadto kabina została wydłużona o 116 mm. Te zmiany skutkują większą ładownością, np. w furgonie wynosi ona aż 8,6 metrów sześciennych. Kierowcy i pasażerowie mogą optymalnie wykorzystać dodatkową przestrzeń dzięki licznym schowkom, które sprawiają, że nowy Opel Vivaro może bez problemu funkcjonować jako nowoczesne mobilne biuro.

Furgon posiada pełną stalową przegrodę oraz panele boczne w przestrzeni ładunkowej. Przesuwane drzwi boczne są w całości obite panelami, podobnie jak dwuskrzydłowe drzwi tylne, które można otwierać pod kątem 180 stopni. Niezwykle funkcjonalna deska rozdzielcza zwiększa atrakcyjność wnętrza. Na rynku polskim każdy wariant Vivaro jest wyposażony w klimatyzację i radioodtwarzacz z łączami Bluetooth i USB. Kanapa ze składaną częścią środkową pozwala zamienić furgon Vivaro w mobilne biuro. Siedzenie można łatwo przekształcić w małe biurko z odczepianą podkładką pod notatki i schowkiem, w którym zmieści się laptop.

Używany Opel Vivaro - sprawdź ogłoszenia

W standardzie wariantu kombi jest wyjmowana 3-osobowa kanapa w drugim i trzecim rzędzie. Ponadto trzeci rząd posiada składane oparcia. Tylna część pojazdu jest wykończona za pomocą wewnętrznych paneli z tworzywa.

System multimedialny Opel IntelliLink z 7-calowym kolorowym ekranem dotykowym funkcją nawigacji, po raz pierwszy zainstalowany w modelu Vivaro, gwarantuje doskonałą łączność cyfrową ze światem. Aktualizacje map można pobierać na urządzenie USB. W ramach dostępnych opcji są również rozmowy telefoniczne za pośrednictwem Bluetooth oraz strumieniowe odtwarzanie audio. Dodatkowo komfort zapewniają takie funkcje jak bezkluczykowy dostęp "Keyless Open & Start".

Do napędu samochodu przewidziano nowe jednostki wysokoprężne w czterech poziomach mocy. Dostępne silniki to: 1.6 CDTI o mocy 90 KM oraz 115 KM oraz 1.6 BiTurbo CDTI z doładowaniem sekwencyjnym i dwiema chłodnicami, generujący 120 KM lub 140 KM mocy.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Vivaro | Pierwsza jazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.