Quant e-Sportlimousine coraz bliżej produkcji

Jeśli wejdzie do produkcji będzie jedną z najszybszych limuzyn na świecie. Ten elektryczny supersamochód z unikatową technologią ma na to coraz większą szansę

Czy Polacy polubią samochody hybrydowe i elektryczne ?

Firma Nano Flowcell AG pochodzi z Liechtensteinu. W Genewie zaprezentowała swój pierwszy samochód. Jest to czteromiejscowa, sportowa limuzyna z napędem elektrycznym o nawie Quant. Mierzy 5,25 metra długości, a w jego wnętrzu przewidziano miejsce dla czterech pasażerów.

Quant ma być samochodem czysto elektrycznym. Cztery silniki generują łącznie moc 653 KM, co ma być wystarczające do osiągnięcia setki w 2,8 sekundy. Pojemność akumulatorów zwanych nanoFlowcell (od nazwy firmy) nie jest znana, ale musi być spora. Energii musi starczyć na osiągnięcie prędkości maksymalnej wynoszącej 380 km/h. Przy normalnej jeździe zasięg ma wynosić nawet 600 km.

Tak duża pojemność akumulatorów to zasługa opracowanej przez firmę technologii nanoFlowcell. Łączy ona technologię budowy akumulatorów i ogniw paliwowych. W uproszczeniu polega ona na przepływie płynnego elektrolitu, magazynowanego w dwóch oddzielnych zbiornikach, przez ogniwo. Obydwa płyny oddziela od siebie specjalna membrana uniemożliwiająca ich mieszanie się, ale umożliwiająca reakcję. nanoFlowcell ma być pięciokrotnie bardziej wydajne od akumulatorów litowo-jonowych.

Mitsubishi Colt - Ogłoszenia

Zazwyczaj tego rodzaju firmy kończą swoją działalność na etapie szkiców, czy też pojedynczego prototypu, niekoniecznie jeżdżącego. Quant e-Sportlimousine jeździ, a ostatnio został zarejestrowany, co umożliwi firmie jazdy testowe na drogach publicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

Xcion | Nowy elektryczny samochód z Polski

Najpopularniejsze akcesoria samochodowe w Okazje.info - lipiec 2014

embed

JB Partner Kamera cofania + monitor 3,5 Bezprzewodowa

  embed

  Technaxx FMT300BT

   embed

   BLOW rozgałęźnik zapalniczki samochodowej 5900804012...

    embed

    HAMA ROZDZIELACZ GNIAZDA ZAPALNICZKI 1-3 12V 86918

     embed

     iTec/Pretec Transmiter Audio Bluetooth -wtyk audio 3...

      Zobacz inne akcesoria samochodowe

      w

      Więcej o:
      Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.