Trzymilionowy silnik 1.2 HTP Skody

Trzycylindrowy silnik serii 1.2 HTP (EA 111) to czeski produkt, który od 2001 roku schodzi z taśm produkcyjnych zakładu w Mladá Boleslav. Niedawno Skoda wyprodukowała trzymilionowy silnik tej serii

Trzycylindrowy motor napędza modele Fabia, Roomster i Rapid. Oznaczenie HTP to skrót od "High Torque Performance" - wskazuje na duży moment obrotowy dostępny już od małej prędkości obrotowej, co przekłada się zarówno na małe zużycie paliwa, jak dobrą dynamikę tej lekkiej jednostki.

Skoda 1000 MB | Ma już 50 lat

Oprócz silników, Skoda wytwarza też skrzynie biegów. Automatyczna dwusprzęgłowa przekładnia DQ 200 produkowana jest w miejscowości Vrchlab~. Manualne skrzynie biegów MQ 200 i MQ/SQ 100 budowane są natomiast od połowy 2011 roku w Mladá Boleslav. W marcu bieżącego roku wyprodukowano półmilionowy egzemplarz tej skrzyni biegów.

Skoda planuje w najbliższych latach wykorzystać swoją cenną wiedzę i bardzo duże doświadczenie w zakresie jednostek napędowych i skrzyń biegów do intensywnego rozwoju. Czeski producent wybudował w tym celu nowe Centrum Układów Napędowych w Centrum Technologicznym Skody Eesana w Mladá Boleslav. Ze wsparciem Grupy Volkswagen w jego budowę zainwestowano 34 miliony euro. To obecnie największa inwestycja tego typu realizowana w całym przemyśle Czech.

Skoda Fabia | Sprzedasz ją bez problemu - ogłoszenia

Duże znaczenie dla innowacyjnego procesu produkcji silników i skrzyń biegów Skody mają fabryczne odlewnie i kuźnie. Kilka tygodni temu świętowały one jubileusz pięćdziesięciolecia. Ta część fabryki - założona w 1963 roku - powstała niedługo przed wprowadzeniem do produkcji słynnej Skody 1000 MB. Obecnie to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie tego typu kompleksów na świecie, wyróżniony tytułem "Centre of Excellence" wskazującym na najlepsze i najbardziej wyspecjalizowane zakłady całej Grupy Volkswagena.

ZOBACZ TAKŻE:

Awaryjne silniki | Uważaj przy zakupie tych aut

Najpopularniejsze oleje silnikowe w Okazje.info - maj 2014 ProduktUdział w top20 Total Quartz 9000 Energy 5W40 5L 43 opinie ELF Excellium LDX 5W40 4L 3 opinie Zobacz inne oleje silnikowe w

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.