Honda Vezel | Nowy SUV już w salonach w...

Honda rozpoczęła sprzedaż nowego modelu Vezel, którego światowa premiera odbyła się na niedawnym salonie w Tokio. Na razie auto będzie oferowane tylko na rodzimym, japońskim rynku. Debiut w Europie planowany jest dopiero na 2015 rok

Honda Civic Tourer - Pierwsza jazda | Powrót w dobrym stylu

Vezel jest mniejszy od CR-V. Celem Hondy było stworzenie mniejszego i tańszego SUV-a o dynamicznej stylistyce (klamki tylnych drzwi ukryte w słupkach), ale także funkcjonalnego. Vezel, tak jak Civic, ma centralnie umieszczony zbiornik paliwa i został wyposażony w tylne siedzenia "magic seats" (ich siedziska mogą zostać uniesione, co umożliwia transport wysokich przedmiotów). Bagażnik jest sporych rozmiarów, ma 453 litry pojemności.

Sprawdź ceny używanych CR-V

W Japonii samochód występuje z tradycyjnym silnikiem benzynowym lub w wersji hybrydowej, nazwanej SPORT HYBRID i-DCD, z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym. Moc systemu jest porównywalna z jednostką dwulitrową, a spalanie ma być o wiele niższe. W obu wariantach oferowany jest napęd 4WD.

Honda zapowiada turbodoładowane silniki VTEC

W Europie nowa Honda może być sprzedawana z innymi silnikami. Trwają jeszcze rozważania nad nazwą modelu na europejskich rynkach. Może będzie to nowa Honda HR-V?

40 lat Hondy Civic

Honda NSX

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.