Prawdziwe wakacje Griswoldów

Rodzina Griswoldów jedzie na wakacje do Disney World. To nie remake znanej komedii, tylko prawdziwa wyprawa prawdziwej rodziny

Samochody filmowych nieudaczników

Miłośnicy komedii z pewnością wiedzą o co chodzi. Film National Lampoon's Vacation , w Polsce znany pod tytułem W krzywym zwierciadle: Wakacje to komedia z 1983 roku, która doczekała się już pięciu kontynuacji, a szósta jest ponoć w trakcie realizacji. Grany przez Chevy Chase'a Clark Griswold zabiera swoją rodzinę na wakacje do wspaniałego parku rozrywki Walley World znanego jako America's Favorite Family Fun Park, w swoim zielonym aucie zwanym Wagon Queen Family Truckster. Tyle, jeśli chodzi o film. Kto nie widział, musi zobaczyć.

W realu Griswoldowie też wybierają się do parku rozrywki, ale tym razem do Disney World na Florydzie. Steve i Lisa Griswold z córkami, z Canton w stanie Georgia, zdecydowali się na tę podróż przez... nazwisko - prawdziwe. Przez lata Steve Griswold nasłuchał się tysięcy żartów odnoszących się do słynnej serii, ale zamiast z tym walczyć chce pokazać, że też potrafi się z tego śmiać. Ford LTD Country Squire został przerobiony w niemal identyczny sposób, co filmowy "bohater", czyli Wagon Queen Family Truckster. W oryginale było to dzieło George'a Barrisa odpowiedzialnego m.in. za Batmobile'a z 1966 roku. Truckster dla prawdziwej rodziny powstał w dwa tygodnie w lokalnej firmie tuningowej.

Na co dzień Steve Griswold jest agentem biura podróży. Wszelka zbieżność nazwisk - zupełnie przypadkowa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.