Wspólny roadster Mazdy i Alfy Romeo coraz bliżej

Mazda MX-5 z silnikiem diesla? Japończycy nie wykluczają takiej możliwości. W sieci pojawiły się nowe informacje na temat następnej generacji modelu, opracowywanej wspólnie z Alfą Romeo

Co produkuje Mazda? Auta, o których nigdy nie słyszeliście

Pierwsze informacje o tym, że Fiat i Mazda planują zbudować razem nowego roadstera pojawiły się w połowie ubiegłego roku. Owocem tej współpracy ma być kolejna generacja modelu MX-5 oraz nowe cabrio Alfy Romeo. Do tej pory wiadomo było, że oba auta będą różnić się przede wszystkim pod względem stylistycznym, podczas gdy technologicznie (nie licząc silników) będą to bliźniacze konstrukcje. W oficjalnym komunikacie przedstawiciele obu marek poinformowali również, że oba modele będą powstawać w zakładach Mazdy w Hiroszimie.

Z najnowszych informacji do których dotarli dziennikarze brytyjskiego Autocara wynika, że Japończycy rozważają wysokoprężną wersję swojego roadstera. Szefowie Mazdy podchodzą jednak do tego pomysłu z dużą rezerwą. Zdają sobie sprawę, że popyt na takie auto byłby znikomy. Co więcej, silnik wysokoprężny mógłby znacząco zwiększyć masę auta, a ten aspekt w sportowym cabrio z Japonii był zawsze priorytetem. Faworyzowane są zatem lekkie, aczkolwiek dynamiczne silniki benzynowe. Dziennikarze Autocara są przekonani, że pod maskę nowej Mazdy MX-5 trafi wolnossący silnik z rodziny SkyActiv, oferujący moc około 130 koni mechanicznych. Mało? Przedstawiciele Mazdy liczą, że dzięki zastosowaniu najnowszych technologii uda się zbić masę auta nawet do 800 kilogramów. W tak lekkim aucie, potencjał ten powinien w zupełności wystarczyć do całkiem dynamicznej jazdy.

To auto daje mnóstwo frajdy z jazdy, a można je kupić naprawdę tanio

Jeśli chodzi o bliźniaczą konstrukcję Alfy Romeo, pod maskę trafi najprawdopodobniej benzynowe 1.4 TB, które oferowałoby kierowcy moc rzędu 120 koni mechanicznych. Niewykluczone również, że nowy Spider będzie dostępny z mocniejszym, turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1750 cm3 , dobrze znanym z gorących modeli włoskiej marki. Topowa odmiana nowego roadstera Alfy Romeo napędzana przez ten właśnie silnik miałaby rzekomo rozwijać moc ok 290 KM.

Na stronach brytyjskiego portalu możemy również znaleźć informacje, jakoby standardowo oba modele były oferowane z sześciostopniową, ręczną skrzynią biegów. Rozważany jest również opcjonalny sześciobiegowy automat, w którym przełożenia zmieniałoby się z pomocą łopatek umieszczonych przy kierownicy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.