Hyundai Genesis Coupe od 119 900 zł

Wiemy, ile trzeba w Polsce zapłacić za odświeżonego Genesisa Coupe. Ceny auta startują od 119 900 zł

Hyundai Genesis Coupe | Za kierownicą

Odświeżona wersja koreańskiego coupe zadebiutowała w ubiegłym roku podczas salonu samochodowego w Detroit, ale do polskich salonów trafia dopiero niedawno. Jakie zmiany przyniósł facelifting?

Całkowicie przeprojektowany pas przedni z masywnym grillem i nowymi reflektorami, pokrywa silnika z wlotami powietrza, LED-owe tylne lampy i nowe wzory aluminiowych obręczy kół sprawiają, że auto może wreszcie bez skrępowania prężyć się obok najnowszych modeli Hyundaia. Styliści dopieścili też wnętrze dwudrzwiowego Genesisa. Jest tu nowa konsola centralna, nowa kierownica i zegary, które nareszcie... wyglądają.

Przy okazji liftingu, gruntownie odświeżono także oba dostępne silniki. Wolnossące V6 (3,8 l) wyposażono w bezpośredni wtrysk paliwa, a czterocylindrowe 2.0 otrzymało nową turbosprężarkę typu twin-scroll oraz większy intercooler. Większy silnik oferuje teraz moc 347 koni mechanicznych i okrągłe 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, mniejszy - 275 KM oraz 375 Nm. Inżynierowie wzięli też na warsztat zawieszenie koreańskiego coupe. Zmieniono w nim tuleje, amortyzatory, sprężyny i zastosowano grubsze stabilizatory. Bardziej komunikatywny ma być również skalibrowany na nowo układ wspomagania. Klienci będą mieli do wyboru sześciobiegową skrzynię ręczną lub ośmiostopniowy, dwusprzęgłowy automat.

W Polsce Genesis Coupe dostępny będzie w trzech wariantach: Style, Premium i Executive. W podstawowym, na liście standardowego wyposażania znajdą się m.in. systemy ABS i ESP, sześć poduszek powietrznych, automatyczna klimatyzacja, system audio składający się z radioodtwarzacza CD/MP3 wyposażonego w złącze USB i nagłośnienia firmy Infinity oraz elektrycznie sterowane szyby i lusterka (podgrzewane).

Klienci, którzy dopłacą do wersji Premium dodatkowo otrzymają w cenie m.in. skórzane fotele (przednie podgrzewane), tempomat, system bezkluczykowy oraz tylny spojler. W najbogatszej wersji auto jest również wyposażone w mechaniczną szperę oraz szyberdach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.