V runda NOVOL Classicauto Cup 2012

Youngtimery tym razem zmierzyły się w trudnych warunkach atmosferycznych na Torze Kielce. Zobacz relację i galerię zdjęć z tej imprezy

Na ostatni w tym roku Classicauto Track Day przyjechało aż 128 aut. Podobnie jak podczas pierwszej rundy w maju (także na Torze Kielce) pogoda zafundowała uczestnikom wiele dodatkowych emocji. Deszcz spadł 15 minut po rozpoczęciu imprezy, a przejaśniło się po czwartej (na 6 rozegranych) próbie sportowej. Mokry Tor Kielce to lodowisko, zatem już na początku szczęście mięli ci, którzy startowali z pierwszymi 12 numerami startowymi. Potem obserwowaliśmy wiele spektakularnych figur i wypadnięć na trawę, w tym, jedno zakończone uszkodzeniem wahacza po pechowym uderzeniu w barierę (BMW 318 iS Piotra Kołodziejczyka). Co ciekawe zawodnik ukończył zawody gdyż, do czasu gdy na tor dojechał nowy wahacz, inny kierowca startujący BMW E30, Jarek Kaszyński, dzielił z Kołodziejczykiem swój element zawieszenia (zawodnicy po każdym swoim przejeździe odkręcali wahacz i montowali do drugiego auta).

Kolejny sukces frekwencyjny (41 aut) odniosła nowa w tym sezonie Grupa Youngtimer Classic przeznaczona dla samochodów z lat 1985-1997 z minimalnymi modyfikacjami. Jak widać jest coraz więcej amatorów sportowej jazdy wśród kierowców posiadających w zasadzie ładnie utrzymane seryjne youngtimery, którymi częstokroć poruszają się na co dzień. Sporo, bo aż 18, pojawiło się oryginalnych (bez modyfikacji) aut zabytkowych.

W Grupie 1 Oldtimer Classic tryumfował nastoletni Jakub Karkut na Porsche 911 Turbo z 1978 roku, pierwszy raz pokonując swego ojca Marka, jadącego tym samym autem. W Grupie 2 Oldtimer Sport (mimo jednej kary czasowej) zwyciężył niezwykle szybki Jerzy Nowakowski na BMW 2002 Tii z 1973 roku, tuż przed rewelacyjnym Tomaszem Bednarczykiem na Mini. W Grupie 3 Youngtimer Classic za sporą przewagą wygrał Tomasz Krukowski na Lancii Delta, a w Grupie 4 Youngtimer Sport Paweł Wójtowicz na Porsche 944 S2.

Zawody na Torze Kielce były już ostatnią w tym sezonie eliminacją NOVOL Classicauto Cup. Zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w klasyfikacjach grup i klas pojemnościowych. Niedługo opublikujemy komentarz do wyników tegorocznych zmagań oraz datę i miejsce wręczenia nagród. Kompletne wyniki z Toru Kielce z 22 września i nieoficjalna klasyfikacja roczna na classicautocup.pl .

ZOBACZ TAKŻE:

Wartburg 311 | Elegancja z NRD

FSO Polonez | Pożegnalna Runda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.