Nowy Isuzu D-Max już niedługo

Już na czerwiec tego roku polski importer Isuzu zapowiedział premierę zupełnie nowego pickupa D-Max

Isuzu D-Max | Za kierownicą

Isuzu to poważny gracz na rynku jednotonowych pickupów. Firma szacuje, że po drogach całego świata jeździ ok. 6 milionów pickupów tej marki. Poprzednia generacja D-Maxa była produkowana (lub montowana) aż w 15 krajach (Algeria, Kolumbia, Ekwador, Egipt, Indonezja, Malezja, Nigeria, Filipiny, Portugalia, Południowa Afryka, Tajlandia, Tunezja, Turcja, Wenezuela i Wietnam).

Po dziesięciu latach produkcji niezwykle dobrze przyjętego D-Maxa pierwszej generacji przyszła pora na zmiany. Isuzu mimo kłopotów finansowych i rozwodu z GM zdołało poradzić sobie i stanąć z powrotem na nogi. Dzięki temu GM znów patrzy łakomie w stronę Isuzu, a póki co ich wspólnym projektem jest nowy pickup. Isuzu D-Max - tak jak poprzednik - dorobił się bliźniaka w postaci Chevroleta Colorado.

Ten nowy model odniósł już ogromny sukces handlowy w wielu krajach, np. w Tajlandii, gdzie ocenia się, że rynek w segmencie pick-upów urośnie w tym roku do 400 000 sztuk. W ciągu pierwszych trzech dni od premiery Klienci złożyli zamówienia aż na 15 000 sztuk Isuzu D-Max! Nie ma już dziś wątpliwości, że model ten wzmocni jeszcze bardziej renomę Isuzu jako światowego specjalisty od samochodów typu pick-up. Bardzo się cieszę, że nowy Isuzu D-Max pojawi się w Polsce już od czerwca i będzie dostępny w sieci sprzedaży stworzonej w oparciu o najlepszych dealerów w kraju - powiedział Jacek Witkowski, dyrektor generalny Isuzu Automotive Polska

Nadjeżdża Chevrolet Colorado

Isuzu oferuje pełną gamę modelową. Nowy D-Max będzie więc oferowany z trzema rodzajami kabiny do wyboru, napędem 4x2 lub 4x4, a pod maską może pracować jeden z dwóch silników wysokoprężnych. Pierwszy ma 2,5 litra pojemności i dzięki dwóm turbosprężarkom rozwija 163 KM mocy i 400 Nm momentu. Nowy silnik ma być oszczędniejszy od poprzednika. Współpracuje on z 6-sbiegową skrzynią ręczną. Na pokładzie nie zabraknie układów ABS, ESC i TCS.

Na ceny i szczegóły dotyczące polskiej oferty musimy poczekać do czerwca.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

VW Amarok, Mitsubishi L200, Nissan Navara, Toyota Hilux, Isuzu D-Max - test porównawczy

Wybieramy najlepszego pickupa

Isuzu - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.