Salon Detroit 2012 | Odświeżony Genesis Coupe w całej okazałości

Gruntownie odświeżony wygląd, mocniejsze silniki, poprawione zawieszenie i dopieszczone wnętrze. Tak prezentuje się nowa odsłona Genesisa Coupe

Bardzo dobrze wspominamy "starego" Genesisa Coupe. Auto urzekło nas swoistą surowością prowadzenia, która przywodzi na myśl amerykańskie pony cary. Wyraźnie jednak brakowało mu stylistycznej świeżości. Przy Velosterze czy i40 wyglądał jak auto z poprzedniej epoki. Do teraz. Podczas salonu w Detroit zadebiutował Genesis Coupe po liftingu.

Całkowicie przeprojektowany pas przedni z masywnym grillem i nowymi reflektorami, pokrywa silnika z wlotami powietrza, LED-owe tylne lampy i nowe wzory aluminiowych obręczy kół sprawiają, że koreańskie coupe może bez skrępowania prężyć się obok najnowszych modeli Hyundaia. Styliści dopieścili też wnętrze dwudrzwiowego Genesisa. Jest tu nowa konsola centralna, nowa kierownica i zegary, które nareszcie... wyglądają.

Najciekawsze premiery 2011 r. | Polska

Przy okazji liftingu, gruntownie odświeżono także oba dostępne silniki. Wolnossące V6 wyposażono w bezpośredni wtrysk paliwa, a czterocylindrowe 2.0 otrzymało nową turbosprężarkę typu twin-scroll oraz większy intercooler. Większy silnik oferuje teraz moc 350 koni mechanicznych i okrągłe 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego, mniejszy - 275 KM oraz 375 Nm. Inżynierowie wzięli też na warsztat zawieszenie koreańskiego coupe. Zmieniono w nim tuleje, amortyzatory, sprężyny i zastosowano grubsze stabilizatory. Bardziej komunikatywne ma być również skalibrowany na nowo układ wspomagania.

Ile trzeba będzie zapłacić za odświeżonego sportowca z Korei? Polskie ceny poznamy najprawdopodobniej w ciągu miesiąca. Wtedy też Hyundai zacznie przyjmować zamówienia. Pierwsze egzemplarze mogą trafić na nasze ulice na przełomie kwietnia i maja.

Jak Wam się podoba odświeżony sportowiec z Korei? W podjęciu ostatecznej decyzji pomóc może wizyta w galerii Genesisa Coupe po liftingu.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Genesis Coupe | Za kierownicą

Hyundai chce stworzyć markę premium

Hyundai Sonata - ogłoszenia

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.