Pojedynek używanych | 307 vs Megane

Dziś w pojedynku używanych dwa samochody na "F", czyli  Peugeot 307 i Renault Megane II. Dwa francuskie kompakty przez jednych znienawidzone, przez innych kochane - które jest bardziej warte polecenia?

Peugeot 307

307-ka to pierwszy model z lwem na masce, który przyniósł pod strzechy dobrodziejstwa zaawansowanej elektroniki samochodowej. To uczyniło z tego Peugeota bardzo nowoczesny samochód, ale też przyczyniło się do denerwujących problemów trapiących ten model. Nie można zapomnieć też problemów z "samozapłonem", czyli pożarów spowodowanych zwarciem w układzie ABS. Ten problem wyeliminowano ostatecznie dopiero pod koniec produkcji modelu.

Jeśli zapomnieć mu pewne wady samochód potrafi odwdzięczyć się wysokim komfortem i i niskim zużyciem paliwa (1.6 HDI). Peugeot oferowany był w pełnej gamie nadwoziowej, ale sedan zarezerwowany był dla rynku chińskiego.

Renault Megane II

Druga generacja Megane to także samochód wygodny, ale też bezpieczny. To pierwszy w historii samochód segmentu C, który otrzymał maksymalną notę pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Dla zaznajomionych z autami marki Renault nie będzie zaskoczeniem, że (cała) elektronika i elektryka potrafi być kapryśna. Podobnie jak w Peugeocie kontrolki potrafią dawać o sobie znać częściej, niż u konkurencji, poważne awarie zdarzają się na szczęście rzadko. Rarytasem w gamie jest sportowa wersja RS.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Pojedynek używanych | Civic VII vs Corolla IX

Pojedynek używanych | Golf V vs Focus II

Które auto używane jest lepsze?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.