Cena poprawionej Dacii Sandero. Pięć wersji wyposażenia, trzy silniki, automat w opcji

Odmłodzona Dacia Sandero została wprowadzona do polskiego cennika. Hatchback zyskał na komforcie oraz otrzymał nowe obowiązkowe elementy wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa pojazdów w Unii Europejskiej. Ceny pozostały na tym samym poziomie - Sandero MY24 kosztuje od 62 900 zł.

Polscy klienci mogą już składać zamówienia na Dacię Sandero MY24. Dobra informacja jest taka, że pojazd po aktualizacji kosztuje tyle samo. Auto występuje jako 5-drzwiowy hatchback, który w odmianie z nadwoziem obudowanym plastikowymi osłonami oraz relingami dachowymi nazywa się Sandero Stepway. Bagażnik bez względu na odmianę ma pojemność 328 litrów.

Podstawowym silnikiem jest 3-cylindrowy motor benzynowy 1.0 TCe 90 (moc 90 KM i 160 Nm), łączony z 5-biegową skrzynią manualną. Do tego silnika w wyższych wersjach wyposażenia można dobrać automatyczną skrzynią biegów CVT. Kolejną jednostką jest wariant oznaczony kodem ECO-G rozwijający moc 100 KM i 170 Nm, który współpracuje z fabrycznie montowaną instalacją gazową LPG. Napęd TCe 110 oparty także na turbodoładowanym 3-cylindrowym silniku benzynowym wytwarza moc 110 KM i 200 Nm.

Dacia Sandero MY24 - cena w Polsce

 • Sandero Essential TCe 90 - cena 62 900 zł
 • Sandero Essential Stepway TCe 90 - cena 70 600 zł
 • Sandero Essential Stepway ECO-G 100 - cena 74 500 zł
 • Sandero Expression TCe 90 - cena 66 900 zł
 • Sandero Expression ECO-G 100 - cena 70 800 zł
 • Sandero Expression Stepway TCe 90 - cena 75 300 zł
 • Sandero Expression Stepway TCe 90 CVT - cena 83 000 zł
 • Sandero Expression Stepway ECO-G 100 - cena 79 200 zł
 • Sandero Extreme Stepway TCe 90 CVT - cena 87 800 zł
 • Sandero Extreme Stepway ECO-G 100 - cena 84 000 zł
 • Sandero Extreme Stepway TCe 110 - cena 85 800 zł

Dacia Sandero StepwayDacia Sandero Stepway Dacia

Więcej systemów bezpieczeństwa w wyposażeniu

Wskutek zmian mających związek z unijnym rozporządzeniem GSR2, cała gama Dacii jest teraz zgodna z nowymi przepisami. Ponadto do Sandero trafiły nowe systemy mające wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, również pieszych i rowerzystów. Na desce rozdzielczej wprowadzony został nowy specjalny przycisk "My Safety", który umożliwia wyłączenie niektórych systemów wsparcia kierowcy podczas jazdy.

Jedną z nowości jest Rescue code (kod ratunkowy), czyli kod QR umieszczony w formie naklejki na przedniej i tylnej szybie. Poprawki w wyglądzie przyniosły nowe kolory nadwozia i nowe wzory 16-calowych felg ze stopów lekkich. W kabinie zastosowano gniazdo USB-C z przodu (zamiast dotychczasowego USB-A), a opcjonalnie pojawia się też gniazdo USB-C umieszczone z tyłu.

Wyposażenie podstawowej wersji Essential

Dacia Sandero w bazowym wydaniu Essential zawiera: stalowe obręcze kół 15", tylną kanapę ze składanym oparciem dzielonym w układzie 1/3-2/3, czarno-szarą tapicerkę materiałową, funkcję połączenia alarmowego eCall, przygotowanie do montażu blokady alkoholowe, system rozpoznawania znaków drogowych (ISA), system ostrzegania o nadmiernej prędkości, system kontroli pasa ruchu (LDW), system utrzymania pasa ruchu (LKA), system kontroli zmęczenie kierowcy (UTA), regulator i ogranicznik prędkości, wspomaganie parkowania tyłem, automatyczne światła mijania i automatyczne wycieraczki, sygnalizacja nagłego hamowania, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, system wykrywania pieszych i rowerzystów, system kontroli ciśnienia w oponach, centralny zamek drzwi ze zdalnym sterowaniem, elektryczne przednie szyby, fotel kierowcy z regulacją wysokości i podłokietnikiem, kierownicę regulowaną na wysokość.

Jeśli chodzi o multimedia, w podstawie montowane jest urządzenie Media Control, które zawiera: radio DAB z przyciskami sterowania przy kierownicy, wyświetlanie informacji na ekranie komputera pokładowego, stały uchwyt smartfona na desce rozdzielczej, 2 przednie głośniki, złącze Bluetooth, a także aplikację mobilną Dacia Media Control. W materiale wykorzystano zdjęcia producenta.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.